0 آیتم هاتومان

هیچ محصولی در سبد خرید نیست.

چرا پرینتر به رنگ صورتی چاپ می‎کند؟

چرا پرینتر به رنگ صورتی چاپ می‎کند؟

اگر شما نیز جزو آندسته از کاربرانی هستید که در طول روزهای اخیر متوجه غالب شدن رنگ صورتی در چاپ های انجام شده توسط پرینترتان شده‌اید، می‌توانید با دنبال کردن مطلب پیش‌رو، این مشکل پیش آمده را رفع کنید. در این مقاله برآنیم تا شیوه رفع اشکالاتی چون وجود لکه های عجیب و غریب در برگه‌های چاپ شده، وجود رگه‎های ناخوشایند و غالب بودن رنگ صورتی در پرینت‌های انجام شده را با شما کاربران گرامی به اشتراک بگذاریم.

آنچه که در رفع این اشکال به شما کمک می‌کند، انجام دو آزمون ساده است که در بخش‌های آتی به آنها خواهیم پرداخت. در صورت استفاده از آموزش‌های ارائه شده در بخش زیر و تداوم مشکل چاپ صورتی توسط پرینتر، می‌توانید با کارشناسان ما در مرکز تعمیر پرینتر زیراکس تماس گرفته و راهنمایی‌هایی لازم را دریافت نمایید.

 

 

علت چاپ صورتی توسط پرینتر چیست؟

همانگونه که می‌دانید پرینترهای رنگی امروزی، رنگ‎های هر صفحه را با تقسیم به چهار قسمت، پردازش می‎کنند؛ آبی، قرمز، زرد و سياه، يا تونر. پردازش این رنگ ها با تکنولوژی خاصی انجام می‌شود که در پرینترهای رنگی موجود است. این مدل رنگ بندی، که CMYK نامیده می‎شود، با ایجاد ترکیب رنگ ‎های مختلفی که از این چهار رنگ بدست می ‎آید کار می‎کند. چنین پردازشی به منظور دستیابی به بهترین طیف رنگی انجام می‌شود.

 

 

فرآیند چاپ:

در فرآیند چاپ، کارتریج جوهر پرینتر جوهر افشان یا پرینتر لیزری رنگی، به چهار رنگ مذکور تقسیم می‎شود. آنچه که ممکن است کاربر به آن بی‌توجه باشد آن است که یکی از رنگ‌های موجود در پرینتر، ممکن است زودتر از رنگ‌های دیگر مصرف شده و به پایان برسد. همین موضوع سبب می‌شود تا رنگ صورتی در چاپ انجام شده توسط پرینتر غالب شده و پررنگ تر شود.

برای مثال، اگر شما تصویری از یک منظره را توسط پرینتر خود به چاپ رسانده‌اید و در این تصویر، رنگ آبی به رنگ صورتی چاپ شده است، ممکن است کارتریج آبی شما نیاز به شارژ داشته باشد. در صورتی که رنگ های قرمز موجود در تصویر، اکنون سایه‎ای غیر طبیعی از رنگ صورتی را دارند، احتمالاً جوهر زرد پرینتر شما به اتمام رسیده است.

پرینترهای مدرن به طور خودکار سعی می‎کنند رنگی را که به دلیل تمام شدن یکی از جوهر ها از دست رفته است با جوهرهای رنگی باقیمانده به دست آورند، اما شما همیشه یک رنگ غالب در تصاویر خواهید داشت. بنابراین علت چاپ صورتی توسط پرینتر شما، تمام شدن یکی از جوهرهای موجود در پرینتر است.

 

 

حل مشکل چاپ صورتی توسط پرینتر

برای رفع مشکل چاپ صورتی توسط پرینتر، در وهله نخست نیاز به تشخیص علت اشکال پیش آمده دارید. تجربه نشان داده که در بیشتر مواقع به وجود آمدن چنین مشکلی به دلیل وجود یک کارتریج خالی در دستگاه است. بنابراین اولا باید سطح جوهر پرینتر مورد بررسی قرار گیرد. برای اطلاع از سطح جوهر پرینتر، می‌توانید به بخش دسترسی به خدمات تعمیر و نگهداری (maintenance utilities) پرینتر مراجعه کنید.

برای این کار از طریق منوی استارت در کامپیوتر خود و یا در صورتیکه پرینتر صفحه نمایش ال سی دی داشته باشد، از طریق آن، اقدام کنید. (برای اگاهی از محل دقیق این تنظیمات می‌توانید به دفترچه راهنمای پرینتر خود مراجعه نمایید. چرا که محل این تنظیمات در هر پرینتر، متفاوت از دیگری است). با مراجعه به این بخش می‌توانید از این مسئله اطلاع یابید که سطح جوهر در کدام یک از کارتریجهای پرینتر کاهش پیدا کرده است.

 

 

تست نازل های کارتریج پرینتر

در صورتی که بررسی‌های انجام شده نشان از آن داشت که سطوح جوهر نرمال است، توصیه می‌شود یک تست پرینت انجام دهید. تست پرینت احتمالا بتواند به شما نشان دهد که علت چاپ صورتی توسط پرینتر شما چیست. از طریق تست پرینت قادر خواهید بود تعیین کنید که کدام یک از کارتریج های رنگی باعث ایجاد مشکل می‎شوند، چرا که تست پرینت، آبی، قرمز و زرد را از هم جدا می‎کند.

در صورت نیاز یک تست نازل کارتریج نیز انجام دهید. چرا که جوهر موجود در کارتریج ها ممکن است بعد از کمی بی‎استفاده ماندن خشک شود و نازل را مسدود نماید. با انجام یک نازل چک، پرینتر کاملا نازل را پاک نموده و هر گونه ذره مسدود کننده‎ای را بیرون می‎ریزد. پیشنهاد می‌شود تست های مربوط به نازل چک را در مرحله آخر انجام دهید.

چرا که این کار سبب می‌گردد مقدار زیادی جوهر از بین برود. در صورتی که استفاده از این روش‌ها مفید فایده نبود و مشکل چاپ صورتی توسط پرینتر همچنان پابرجا بود، می‌توانید با کارشناسان ما در مرکز تعمیر پرینتر زیراکس تماس گرفته و راهنمایی‌های لازم را دریافت نمایید.

محصولات نوین کپی داری گارانتی اصالت هستندتا شما بتوانید با خیال اسوده از محصولات ما استفاده کنید.راه های ارتباطی با مجموعه ما برای ارائه خدمات و تعمیر دستگاه کپی ودرصورت کافی نبودن اطلاعات برای مشکلات با شماره های زیرباما در تماس باشید:

مدیریت:09141780935

خدمات:09359149079

پشتیبانی:09118455850

محصولات

مقالات اخیر

نمایندگی زیراکس در ارومیه- chapghar.ir
نمایندگی زیراکس در ارومیه

1401/02/08

نمایندگی زیراکس در تهران- chapghar.ir
نمایندگی زیراکس در تهران

1401/02/08

نمایندگی زیراکس اذربایجان غربی- chapghar.ir
نمایندگی زیراکس اذربایجان غربی

1401/02/08

نمایندگی زیراکس در تبریز- chapghar.ir
نمایندگی زیراکس در تبریز

1401/02/08

کلمات کلیدی

footer-logo
محرمی امیر

نوشته شده توسط

اگر سوالی دارید در خدمتیم