با HP Smart Print از پرینت مطالب خود لذت ببرید!

بارها پیش آمده است برای چاپ یک صفحه از یک وبسایت، شما مجبور به چاپ موارد ناخواسته در آن صفحه شده‌اید، یا برای جلوگیری از این کار اطلاعات مورد نظرتان را از اطلاعاتی که نمی خواهید جدا کرده و در برنامه ای مانند word ویرایش کرده و سپس پرینت را انجام داده اید. در روش اول خرج و هزینه ای اضافی به شما تحمیل شده است، به عنوان نمونه شما در صفحه مورد نظر می‌خواهید متنی را چاپ کنید که شاید یک صفحه A4 هم فضا نخواهد اما وقتی روی گزینه print کلیک می‌کنید، پرینتر شما 3 تا 4 صفحه A4 چاپ می‌کند و هزینه کاغذ و جوهر (کارتریج) شما نیز 3 تا 4 برابر می‌شود و این مسلما برای شما مقرون به صرفه نیست. در روش دوم نیز با اینکه شما چاپ مورد نظر و دلخواه را انجام می‌دهید اما زمانی را برای ویرایش اطلاعات و تطبیق دادن آن با word هزینه خواهید کرد.

HP Smart Print

اما ابزار کاربردی Smart Print اچ پی تمامی این هزینه‌ها را برای شما کاهش می‌دهد. اما چگونه؟

این نرم افزار، محدوده‌ای از صفحه وبسایت را که فکر می‌کند برای پرینت، مورد نظر شماست انتخاب می‌کند. شما نیز می‌توانید علاوه بر آن، قسمت‌هایی که می‌خواهید را اضافه و یا کم کنید و سپس پرینت خود را انجام دهید. با استفاده از این نرم افزار کاربردی شما از کاغذ و جوهر به صورت بهینه استفاده کرده‌اید و آنها را برای اطلاعاتی که لازم ندارید هدر نداده و هزینه‌ای اضافی متحمل نشده‌اید.
در ادامه سوال‌هایی که ممکن است در حین کار با این اپلیکیشن برای شما پیش آید را جمع آوری کرده ایم. این سوال و جواب ها می‌تواند به شما کمک شایانی کند.

smart print چیست؟

ابزاری برای پرینت است که به شما این امکان را می‌دهد تا فقط همان قسمتی را که می‌خواهید پرینت کنید و در هزینه‌های مواد مصرفی پرینتر خود (کاغذ و جوهر) صرفه جویی کنید.

چگونه می توانم قسمتی را که smart print برای چاپ انتخاب کرده است، ویرایش کنم؟

شما می‌توانید اطلاعاتی که می‌خواهید اضافه شود را با کشیدن نشان‌گر ماوس و انتخاب آن اضافه و اطلاعاتی که باید حذف شوند را نیز انتخاب و از کادر انتخابی خارج کنید. (شاید زیادی کار ساده به نظر برسد، اما واقعا به همین سادگیست!)

چگونه می‌توانم به حالت استاندارد صفحه بازگردم و از smart print استفاده نکنم؟

شما می‌توانید روی دکمه ”X” که در گوشه بالا سمت چپ smart print قرار دارد کلیک کنید و یا مرورگر اینترنت خود را refresh کنید.

آیا smart print فقط برای پرینترهای اچ پی کاربرد دارد؟

خیر، برای همه پرینترها قابل استفاده است.

اگر print option را به جای smart print انتخاب کنم چه اتفاقی می‌افتد؟

پرینت شما مثل همیشه خواهد بود و بدون ویرایش تمام صفحه پرینت می شود.

چگونه آخرین نسخه از smart print را داشته باشم؟

به صورت پیش فرض، این اپلیکیشن خودکار به روز می‌شود. اما شما می‌توانید گوشه بالا سمت چپ صفحه “؟” را کلیک و سپس Update tab را بزنید.

اگر به مشکلی برخوردم به کجا مراجعه کنم؟

شما می‌توانید از (HP Web Support Forum) پشتیبانی لازم را دریافت نمائبد.

آیا smart print روی همه صفحات وب کار می‌کند؟

بله، طوری طراحی شده که با بیشتر وبسایت‌ها سازگار است. اما مشکلاتی با نسخه های قدیمی Internet Explorer در انتخاب محتوا دارد.

smart print زبان پارسی را هم پشتیبانی می کند؟

خیر smart print به 19 زبان مجهز است که متاسفانه زبان پارسی در آنها وجود ندارد.

حداقل سیستم مورد نیاز برای smart print چیست؟

با سیستم عامل‌های ویندوز XP, vista, 7 سازگار است و Inrenet Explorer 6 به بالا را پشتیبانی می‌کند.

محرمی دوه بیونی امیر

نوشته شده توسط

اگر سوالی دارید در خدمتیم
X
Welcome to Our Website
Welcome to WPBot