0 آیتم هاتومان

هیچ محصولی در سبد خرید نیست.

پایین امدن عملکرد کارتریج تونر

 • علت پایین آمدن عملکرد کارتریج تونر چیست ؟
 • ایده خوبی است که پیش از رفتن برای خرید یک وسیله جدید، کمی ‎مشاوره و تحقیق انجام دهید. اگر قبل از خرید یک پرینتر لیزری از یک کارشناس مشورت بخواهید، احتمالا اگر شخصی باتجربه باشد حتما به شما خواهد گفت که به بازدهی کارتریج تونر توجه داشته باشید. این قضیه درست مثل این است که ببینید بطور روزانه چه مسافتی را می‎خواهید توسط یک وسیله نقلیه طی کنید. با این حال، تعدادی از ما، هنگام خرید یک پرینتر، زحمت بررسی نمودن بازدهی آن را به خود نمی‎دهیم.
 • بنابراین ، قبل از تصمیم گیری برای خرید پرینتر ، باید به کارتریج تونر توجه زیادی داشته باشید. اگر این کار را نکنید ، برای تمام سال های استفاده از پرینتر ، هزینه‎ها‎یی غیر ضروری برای خود خواهید تراشید. به منظور توجه به عملکرد کارتریج تونر ، در وهله اول باید با عملکرد آن آشنا شوید.
 • یعنی فقط این برایمان مهم است که پرینتر در حال اجرا باشد. بدترین حالت این است که شما از پرینتر خود به طور هر از گاهی استفاده کنید یا آن را تماما متوقف کنید. این یک تله موذی است. شما برای صرفه جویی در هزینه، چاپ را متوقف می‎کنید، چرا که عملکرد کارتریج تونر به اندازه کافی خوب نیست و هزینه‎های آن بالاست، اما نباید چاپ را متوقف کنید، زیرا باعث می‎شود پرینتر خراب میشود.
 • عملکرد کارتریج تونر چگونه تخمین زده میشود؟
 • عملکرد کارتریج تونر بر اساس روش‎ها‎ی تولید ISO / IEC برآورد می‎شود. این روش‎ها‎ی استاندارد شده توسط یک شخص ثالث مستقل ارائه می‎شود تا خریداران بتوانند کارتریج‎ها‎یی را که توسط سازندگان تجهیزات اصلی (OEM) مختلف ساخته شده، با هم مقایسه کنند. از آنجا که شما نمی‎توانید سیب و پرتقال را مقایسه کنید، این امر در واقع راهی برای تبدیل همه پرتقالها به سیب است و یا بالعکس
 • به همین دلیل است که شما عبارت XYZ pages with 5% coverage” ” (صفحات XYZ با پوشش 5 درصد) را روی تمام کارتریج‎ها‎ می‎بینید. اگر عبارت «پوشش 5٪» روی جعبه کارتریج برجسته نباشد ، مطمئن باشید که جایی در توضیح جزییات مربوط به چاپ، موجود خواهند بود.
 • در حالی که از لحاظ فنی، این روش با پیچیدگی‎ها‎ی کوچک بسیاری همراه است، در این مطلب تا حد امکان به شیوه‎ای ساده بیان شده است. یک اصل ساده در اینجا وجود دارد. تعداد صفحاتی را که هر کارتریج چاپ می‎کند، پیدا کنید. از آنجا که صفحات نباید متفاوت باشند، راهی برای استاندارد کردن صفحات چاپ شده پیدا کنید. استاندارد انتخاب شده، پوشش 5 درصدی است. این به این معنی است که تنها پنج درصد از صفحات به تونر آغشته می‎شود.
 • در حال حاضر ، احتمالا فکر می‎کنید که این تست‎ها‎ی استاندارد شده چیز بی معنایی است. چون با وجود چیزهایی که گفته شد، بازدهی کارتریج شما اغلب به اندازه تعداد صفحات ذکر شده روی جعبه نیست. حقیقت این است که کمتر بودن بازدهی کارتریجها نسبت به تبلیغات موجود روی جعبه، تقریبا رایج است. این امر به دلایل متعددی رخ می‎دهد، اما در اینجا شایعترین آنها آمده است.
 • شما به صورت کامپوزیت سیاه چاپ کردهاید : به طور معمول افراد ​​در مورد چاپ سیاه و سفید چیز زیادی نمی‎دانند. آنها فکر می‎کنند که اگر از حالت سیاه و سفید چاپ استفاده کنند، از کارتریج‎ها‎ی رنگی استفاده نمی‎شود. با این حال، بسیاری از فن آوری‎ها‎ی چاپ مدرن به گونه‎ای هستند که هنگام چاپ صفحات سیاه و سفید، از تونر رنگی نیز استفاده می‎شود. این کار برای ایجاد چاپ سیاه و سفید درخشان و زنده در صفحات انجام می‎گیرد. این حالت به عنوان کامپوزیت سیاه شناخته می‎شود.
 • چاپ دوطرفه انجام می‎دهید : آنچه که بسیاری از مردم نمی‎دانند این است که زمانی که صحبت از مصرف تونر می‎شود، صفحاتی که در هر دو طرف چاپ می‎شوند، در واقع دو صفحه به شمار می‎آیند. این ممکن است به نظر شما عادی باشد، اما صاحبان پرینترها عموما تنها تمایل به شمارش تعداد صفحاتی دارند که از روی بسته‎های کاغذ برمی‎دارند. این تعداد، شمار صفحاتی را که استفاده کرده‎اند به آنها می‎دهد، اما تنها زمانی که آن را دو برابر کنند، برآوردی از تعداد واقعی کاغذهای چاپ شده به دست می‎آید. چاپ دوطرفه همچنین به این معنی است که کاغذ باید فاصله‎ها‎ی زیادی را به سمت عقب برگردد. در حالیکه کاغذ در حال چرخش است، فرآیند چاپ هنوز فعال است. این بدان معناست که هنگام چاپ دوبلکس، قطعات چاپ و کارتریج شما بیش از مدت زمان لازم برای چاپ دو صفحه فعال هستند.
 • صفحات شما دارای پوشش بیش از 5٪ هستند : این مورد کاملا واضح است. عملکرد کارتریج تونر شما کمتر از میزان تخمین زده است، صرفا به این دلیل که صفحات چاپ شده را با پوشش بیش از 5٪ تونر چاپ می‎کنید. این مورد می‎تواند به طرق مختلف اتفاق بیفتد. تصاویر و گرافیک تقریبا همیشه نیاز به تونر بیشتری نسبت به صفحات پوشش 5٪ دارند. در عین حال، بسیاری از اسناد متنی نیز درصد پوشش بالاتری دارند. در مورد اسناد متنی، درصد پوشش ممکن است به فونتی که شما از آن استفاده می‎کنید نیز، بستگی داشته باشد.
 • تونر به اتمام نرسیده، اما کارتریج به آخر کار خود رسیده است : همانطور که قبلا ذکر شد، عملکرد کارتریج تونر، تخمینی بر اساس شرایط بهینه است. برخی از اجزای موجود در داخل کارتریج شامل تیغه‎ها‎ی تمیز کننده (بلید)، فوتوکونداکتورها (مگنت) و دولوپرها هستند. گاهی اوقات زمانی که شرایط بهینه در دسترس نیست، یک یا چند جزء در کارتریج‎ها‎ ممکن است قبل از اینکه تونر به اتمام برسد، از بین بروند. مثال خوبی از این مورد را می‎توان برای کاربرانی که تعداد زیادی پاکت ‎و یا دیگر رسانه‎ها‎ی باریک را چاپ می‎کنند مشاهده کرد. این نوع از چاپ قبل از همه چیز باعث فرسودگی درام می‎شوند، بطوری که تونر در کارتریج موجود است، اما کارتریج دیگر نمی‎تواند چاپ کند.
 • اجازه میدهید پرینترتان برای مدت طولانی بیکار بماند : عملکرد کارتریج تونر بر اساس شرایط مطلوب است. شرایط بهینه برای هر پرینتر و کارتریج “استفاده منظم” از آن است. این به این معنی است که اگر شما فقط پرینتر خود را خاموش و روشن استفاده می‎کنید، تعداد صفحاتی که می‎توانید توسط یک مجموعه کارتریج چاپ ‎کنید، برآورده نمی‎شود. این اتفاق به این دلیل می‎افتد که پرینتر و کارتریج دارای اجزای مکانیکی هستند که نیاز به حرکت دارند تا بتوانند کارآیی خود را حفظ کنند. به عنوان مثال، هنگامی‎که یک پرینتر اغلب اوقات به اندازه کافی استفاده نمی‎شود، ذرات تونر ممکن است با هم مخلوط شوند یا سفت شوند و مانع از استفاده بهینه گردند.
 •  
 • در بخش قبلی ، رایج ترین دلایلی که باعث می‎شود صاحبان پرینترها اغلب کارتریج خود را قبل از برآورده شدن بازدهی تخمین زده شده برای آن، از دست بدهند ذکر شد. با این حال، اینها تنها دلایل نیستند. دلایل بسیاری وجود دارد که باید آنها را به حساب آورد. در اینجا چند تایی بیان شده‎اند.
 • رطوبت بالا : چاپ ، در پایان ، ترکیبی از نیروهای مکانیکی و شیمیایی است. هر دوی فرایندهای مکانیکی و شیمیایی نیاز به شرایط مناسب دارند. حتی اگر فرآیند تولید پرینتر و کارتریج شما به گونه‎ای باشد که برای کار در شرایط مختلف مناسب باشند، باز هم رطوبت بالا عاملی است که می‎تواند کارهای آنها را تحت تاثیر قرار دهد. بنابراین، اگر پرینتر خود را در یک اتاق با رطوبت بالا قرار داده و یا در محلی با رطوبت بیش از حد زندگی می‎کنید، کارتریج شما ممکن است عملکرد تخمین زده شده را برآورده نکند.
 •  چاپ نامنظم : هر بار که یک دستور پرینت ارسال می‎کنید، متوجه خواهید شد که همه چیز حتی قبل از آنکه کاغذ به داخل کشیده شود، شروع به حرکت می‎کند. به همین ترتیب، پس از اینکه کاغذ چاپی خارج می‎شود، همچنان صداهایی از داخل پرینتر می‎شنوید. این امر به این دلیل است که اجزای خاص حتی پس از چاپ کاغذ نیز حرکت می‎کنند. بنابراین، دو کار چاپی که هر کدام حاوی پنج صفحه هستند و یک کار چاپ شامل 10 صفحه، میزان سایش و استهلاک متفاوتی در پرینتر و کارتریج باعث می‎شوند. ساییدگی در مورد کار اول بیشتر است و باعث می‎شود که عملکرد مورد انتظار کارتریج تونرتان برآورده نشود.
 • سیستم بیگانه شدن : سیستم بیگانه شدن سیستمی است که هنگامی‎که یک کار چاپ تک رنگ توسط پرینتر دریافت می‎شود، تضمین می‎کند که کارتریجهای رنگی از جریان فرآیند جدا شوند. با این حال، این سیستم با طراحی خاص خود به نحوی عمل می‎کند که سرعت چاپ دستگاه را تحت تاثیر قرار ندهد. این بدان معنی است که اگر شما نوع چاپ را بارها از رنگی به تک رنگ و بالعکس تغییر دهید، سیستم بیگانه شدن مدام برای اطمینان از سرعت چاپ بالا در حال تلاش است. این امر باعث می‎شود که کارتریج‎ها‎ی شما زودتر فرسوده شوند و از اینرو عملکرد کارتریج تونر را کاهش دهید.
 • محصولات چاپگر داری گارانتی اصالت هستندتا شما بتوانید با خیال اسوده از محصولات ما استفاده کنید.راه های ارتباطی با مجموعه ما برای ارائه خدمات و تعمیر دستگاه کپی ودرصورت کافی نبودن اطلاات برای مشکلات با شماره های زیرباما در تماس باشید:
 • مدیریت:09141780935
 • خدمات:09359149079
 • پشتیبانی:09118455850
محرمی امیر

نوشته شده توسط

اگر سوالی دارید در خدمتیم