نحوه برطرف نمودن کدهای خطای دستگاه کپی شارپ سری SHARP MX

نحوه برطرف نمودن کدهای خطای دستگاه کپی شارپ سری SHARP MX

نحوه برطرف نمودن کدهای خطای دستگاه کپی شارپ سری SHARP MX : راهنمای کدهای خطای دستگاه کپی شارپ سری MX و روشهای عیب یابی و برطرف نمودن مشکلات عمومی دستگاههای فتوکپی شارپ پیامهایی که در صفحه نمایش دستگاه کپی ظاهر می‌شود نشان دهنده مواردی است که کاربر باید به آنها توجه کند .

این پیام‌ها معمولا در سه دسته خلاصه می‌گردند :

  • قطعه یا واحدی از دستگاه کپی باید تعمیر و سرویس شود
  • زمان کمی به تعویض و جایگزینی قطعه مانده است
  • قطعه باید هم اکنون تعویض گردد

راهنمای کدهای خطای دستگاه کپی شارپ سری MX

راهنمای کدهای خطای دستگاه کپی شارپ سری MX

پیغام خطای toner supply is low و نحوه برطرف نمودن کدهای خطای دستگاه کپی شارپ سری SHARP MX

زمانی که کد خطای “toner supply is low” (مخزن تونر در حال اتمام است). به همراه یکی از علائم زیر که نشان دهنده کد رنگ است، نمایش داده می‌شود :

(BK Black or K) : علامت مخصوص رنگ و تونر مشکی است

Y Yellow            : علامت مخصوص رنگ و تونر زرد است

M Magenta       : علامت مخصوص رنگ و تونر قرمز است

C Cyan              : علامت مخصوص رنگ و تونر آبی است

بدان معنا است که تونر مورد نظر در حال تمام شدن است.

نمایش وضعیت دستگاه کپی شارپ سری MX

نمایش وضعیت دستگاه کپی شارپ سری MX

جایگزینی تونر در این مرحله لازم نیست ولی کاربر باید یک کارتریج آماده برای رنگ مورد نظر داشته باشد تا در زمان اتمام از آن استفاده کند و یا برای شارژ کارتریج با مسئول فنی دستگاه تماس بگیرد.

کد خطای change the toner cartridge

اگر کاربر بدون توجه به پیام بالا به کار خود ادامه دهد، بعد از مدت کوتاهی (بستگی به مخزن تونر و تعداد چاپ) با پیام  “change the toner cartridge”مواجه می‌گردد و دستگاه کپی از کار می‌ایستد و دیگر پرینت نمی‌کند.

تعویض کارتریج تونر دستگاه کپی شارپ سری MX

تعویض کارتریج تونر دستگاه کپی شارپ سری MX

چنانچه یکی از رنگهای آبی ، قرمز و زرد تمام شود و تونر مشکی تمام نشده باشد، دستگاه می‌تواند به کار خود ادامه دهد و پرینت سیاه و سفید را انجام دهد، اما اگر هر سه رنگ موجود باشد ولی رنگ مشکی تمام شده باشد دستگاه نمی‌تواند عمل پرینت را انجام دهد.

کارتریج های استفاده شده را دور نریزید

یکی از بیشترین سوال‌هایی که کاربران دستگاه کپی و پرینتر به دنبال جواب مناسب برای آن هستند این است که تا چند بار میتوان از یک کارتریج استفاده نمود ؟

کارتریج های دستگاه کپی شارپ و پرینتر ها قابل شارژ مجدد هستند. اغلب کارتریج ها را میتوان تا چهار بار شارژ نمود. اگر شما بعد از هر بار خالی شدن کارتریج، آن را با یک کارتریج نو تعویض می‌کنید، به شما توصیه می‌کنیم که کارتریج خالی شده را دور نیاندازید. 97 درصد کارتریج ها قابلیت استفاده مجدد را دارند. برای حفاظت از محیط زیست سعی کنید آنها را بعد از استفاده در یک بسته بندی نگه دارید و به نمایندگی شارپ بازگردانید.

اطلاع از وضعیت تونر کارتریج دستگاه کپی شارپ

برای نمایش مقدار باقیمانده تونر کارتریج دستگاه کپی کلید کپی “COPY” را هنگامی که دستگاه در حال پرینت و یا در حالت استراحت است فشار دهید. درصد باقیمانده تونر بر روی صفحه نمایش به شما نشان داده خواهد شد. زمانی که مقدار باقیمانده تونر به عدد 25 درصد رسید، برای تعویض و یا شارژ کارتریج آماده باشید.

کدهای نشان دهنده زمان سرویس و تعمیر دستگاه کپی شارپ

کد TA : این کد نشان دهنده این است که دستگاه کپی به 90 درصد حد استفاده از مقدار استاندارد تعریف شده خود رسیده است.

کد CA : این کد نشان می‌دهد که از 90 درصد حد استفاده تعریف شده رنگهای تونر استفاده شده است.

کد AA : این کد زمانی نمایش داده می‌شود که هم تونر و هم تعداد تعریف شده هر دو به 90 درصد مقدار تعریف شده در دستگاه کپی رسیده‌اند.

اگر دستگاه کپی شارپ هر کدام از کدهای بالا را نمایش دهد، باید با واحد تعمیرات دستگاه کپی شارپ در نمایندگی اصلی آن تماس بگیرید تا آنها برای سرویس دوره‌ای دستگاه اقدام نمایند. در این حالت بیشتر مدلهای دستگاه کپی شارپ به کار خود ادامه می‌دهند و با توجه به حجم استفاده از دستگاه باید برای انجام سرویس زمان مناسبی در نظر گرفته شود. پس از سرویس دستگاه کپی، واحد شمارنده Counter دستگاه به عدد صفر بازمیگردد و پیام‌های فوق دیگر نمایش داده نمی‌شوند.

واحدهای شمارنده انتقال کاغذ(TRANSFER UNIT COUNTERS) با دستگاه کپی و نحوه برطرف نمودن کدهای خطای دستگاه کپی شارپ سری SHARP MX

کد TK1 : این کد نشان می‌دهد واحد شمارش انتقال دهنده اصلی کاغذ به عدد  100.000 برگ رسیده است.

کد TK2 : این کد نشان می‌دهد واحد شمارش بخش دوم انتقال دهنده  کاغذ به عدد  300.000 برگ رسیده است.

اگر دستگاه کپی هر یک از کدهای فوق را نمایش دهد، باید با فرد تعمیرکار و متخصص دستگاه کپی تماس حاصل شود تا برای سرویس و تعمیر دستگاه کپی اقدام شود. در این حالت ممکن است کیفیت چاپ دستگاه کپی افت کند و یا با مشکلات گیر کاغذ مواجه گردد. پس از سرویس دستگاه این واحد ریست می‌شود و عدد شمارنده به صفر بازمی‌گردد.

کدهای نمایش واحد شمارنده درام دستگاه کپی و نحوه برطرف نمودن کدهای خطای دستگاه کپی شارپ سری SHARP MX

کد DK : این کد نشان دهنده میزان کار درام کارتریج مشکی دستگاه کپی شارپ. به تعداد 100.000 برگ و یا مقدار چرخش درام در کارتریج تا 715.000 دور است.

کد DC : این کد نشان دهنده میزان کار درام کارتریج آبی دستگاه کپی شارپ. به تعداد 60.000 برگ و یا مقدار چرخش درام در کارتریج تا 715.000 دور است.

کد DM : این کد نشان دهنده میزان کار درام کارتریج قرمز دستگاه کپی شارپ. به تعداد 60.000 برگ و یا مقدار چرخش درام در کارتریج تا 715.000 دور است.

کد DY : این کد نشان دهنده میزان کار درام کارتریج زرد دستگاه کپی شارپ. به تعداد 60.000 برگ و یا مقدار چرخش درام در کارتریج تا 715.000 دور است.

اگر دستگاه کپی یکی از کدهای فوق را نمایش می‌دهد، باید برای تعویض درام اقدام شود.

نمونه پرینت با کیفیت پایین - درام و دولوپر دستگاه کپی

نمونه پرینت با کیفیت پایین – درام و دولوپر دستگاه کپی

از آنجاییکه درام دستگاه کپی نقش اساسی در پروسه کپی انجام می‌دهد و در کیفیت پرینت بسیار اهمیت دارد برای تعویض آن با جایگزین اورجینال با نمایندگی کپی شارپ تماس بگیرید. پس از تعویض درام توسط متخصصین نمایندگی شارپ، شمارنده درام دستگاه کپی به عدد صفر بازمیگردد.

کدهای نمایش دهنده مقدار مصرف دولوپر دستگاه کپی شارپ و کدهای خطای دستگاه کپی شارپ و نحوه برطرف نمودن کدهای خطای دستگاه کپی شارپ سری SHARP MX

کد VK : این کد نشان دهنده میزان کار دولوپر کارتریج مشکی دستگاه کپی شارپ. به تعداد 100.000 برگ و یا مقدار چرخش دولوپر در کارتریج تا 715.000 دور است.

کد VC : این کد نشان دهنده میزان کار دولوپر کارتریج آبی دستگاه کپی شارپ. به تعداد 60.000 برگ و یا مقدار چرخش دولوپر در کارتریج تا 715.000 دور است.

کد VM : این کد نشان دهنده میزان کار دولوپر کارتریج قرمز دستگاه کپی شارپ. به تعداد 60.000 برگ و یا مقدار چرخش دولوپر در کارتریج تا 715.000 دور است.

کد VY : این کد نشان دهنده میزان کار دولوپر کارتریج زرد دستگاه کپی شارپ. به تعداد 60.000 برگ و یا مقدار چرخش دولوپر در کارتریج تا 715.000 دور است.

مواد مصرفی دستگاه کپی

مواد مصرفی دستگاه کپی

اهمیت کار دولوپر از درام کمتر نیست و این دو باید به خوبی با هم تعامل داشته باشند تا پودر تونر به خوبی انتقال پیدا کند. بنابراین با مشاهده هر کدام از این کدها با واحد تعمیر کپی نمایندگی اصلی شارپ تماس حاصل نمایید و برای تعویض آن اقدام کنید. ممکن است دستگاه کپی شارپ با وجود این کد خطا بتواند به کار خود ادامه دهد ولی کیفیت چاپ افت خواهد داشت و مصرف تونر دستگاه افزایش پیدا می‌کند و ممکن است ظرف تخلیه تونر های اضافه خیلی زودتر از زمان عادی پر شود.

ظرف تونر اضافه و مصرف شده را چک کنید و کدهای خطای دستگاه کپی شارپ و نحوه برطرف نمودن کدهای خطای دستگاه کپی شارپ سری SHARP MX

اگر با کد خطای WASTE TONER CONTAINER IS FULL مواجه شدید ، ظرف تخلیه تونرهای مصرف شده را بررسی نمایید. و آن را خالی کنید . در این حالت به هیچ عنوان از دستگاه کپی و یا پرینتر خود استفاده نکنید در این مقاله سعی نمودیم کدهای خطای دستگاه کپی شارپ را در اختیارتان قرار دهیم. اگر این مطلب برای شما مفید بود لطفا آن را با همکارانتان که از دستگاه کپی شارپ سری MX استفاده می‌کنند به اشتراک بگذارید و کدهای خطای دستگاه کپی شارپ را رفع کنید.

محرمی دوه بیونی امیر

نوشته شده توسط

اگر سوالی دارید در خدمتیم
X
Welcome to Our Website
Welcome to WPBot