سایز انواع کاغذ و تفاوت بین انها

 • آیا تا به حال واقعاً نگاهی به بسته های کاغذ کامپیوتر خریداری کرده اید انداخته اید؟ یا آیا می توانید به صورت اتوماتیک و چشمی مقاله استاندارد مورد استفاده برای نامه ها و مقاصد علمی را نگاه کنید؟ شما احتمالاً از A5 یا Tabloid شنیده اید، اما برای بسیاری، تنها دو اندازه صفحه که واقعاً مهم هستند A4 یا Letter است. اما تعدادی از اندازه کاغذی که مربوط به زندگی روزمره ما است، وجود دارد و دانستن آن‌ها می تواند زمان و پول شما را هنگام چاپ و کپی کردن صرفه جویی کند. معمولاً اندازه مقاله ایزو A4 است. سیستم آمریکای شمالی در درجه اول در ایالات متحده آمریکا و کانادا استفاده می شود. اندازه های جاری بر اساس اندازه های سنتی مانند Letter (8.5 در 11 in) و Legal (8.5 در x 14 in) هستند. نام های اندازه های آمریکای شمالی با استفاده از ANSI از زمان تصویب ANSI / ASME Y14.1 توسط موسسه استاندارد ملی آمریکا در سال 1995 آغاز شده است. هرچند این اندازه ها با ANSI آغاز می شوند، اما با این حال بر اساس اندازه های سنتی هستند.
 • همانطور که از این اصطلاح بدست می آید، استاندارد بین المللی، همچنین به عنوان استاندارد ISO 216 شناخته می شود، در سراسر جهان استفاده می شود. این بر اساس نسبت ابعاد ریشه مربع دو، مانند یک مربع و قطر آن است. این ایده در ابتدا توسط Georg Georgy Christoph Lichtenberg دانشمند آلمانی در سال 1786 پیشنهاد شد. در سال 1922، دکتر والتر پورتسمن، ایده های لیچنبرگ را در آلمان به ارمغان آورد. این استاندارد جدید به عنوان استاندارد DIN 476 شناخته شد. سیستم در طول جنگ جهانی دوم به طور گسترده ای مورد استفاده قرار گرفت.
 • اگر چه استانداردهای اندازه کاغذ دیگر وجود دارد، امروزه دو سیستم غالب وجود دارد. آن‌ها سیستم های بین المللی و آمریکای شمالی هستند.
 • ISO 216
 • راحت تر و متمایز تر از ویژگی های مقاله ISO این است که هر فرمت یک نسبت به ریشه مربع دو (1: 4142) است که باعث می شود که سند را برای چاپ در یک فرمت کاغذی دیگر شفاف یا کاهش دهد. سری محبوب ترین استاندارد ISO سری A است. مقاله ای که بیشترین استفاده را از این سری دارد فرمت A4 است. تمام اندازه های کاغذی این مجموعه دارای یک نام است که شامل A می شود و یک عدد می باشد. هرچه این عدد بزرگتر، باشد کاغذ کوچکتر است.
 • سری C برای معرفی یک پاکت با فضای کافی برای یک ورق سری A معرفی شد. اندازه سری A در پوشش‌های سری C مشابه است. یعنی یک برگ A4 به راحتی به یک جعبه C4 متناسب است. اندازه C فقط بین سری A و B است. در زیر جدول هایی با ابعاد هر سه سری است. همه آن‌ها نسبت ارتفاع به عرض برابر با ریشه مربع دو است.
 • دو سری دیگر از کاغذهای ایزو وجود دارد – B و C. سری B به منظور ارائه طیف گسترده ای از اندازه کاغذ، جایی که به عنوان سری C فقط برای پاکت استفاده می شود. اندازه کاغذ B کمی بزرگتر از همتایان A سری خود است و بر اساس میانگین هندسه دو سری متوالی سری A است. به عنوان مثال، B4 بین اندازه های A3 و A4 است و B5 بین A4 و A5 است.
 • اساس سیستم کل فرمت A0 است که دارای یک مساحت یک متر مربع است. با یک نسبت مساوی با ریشه مربع دو، یک ورق کاغذ A0 به ترتیب 841 × 1189 میلیمتر می رسد. مشخص نمودن ابعاد اندازه کاغذ بعدی، نیازی به هیچ سویه واقعی ریاضی نیست، زیرا هر اندازه بعد از آن می تواند به سادگی با کشیدن کاغذ به صورت نیمه با چسبندگی موازی با کوتاه ترین طرف ها ایجاد شود. اگر این کار را با ورق کاغذ A0 انجام دهید، ابعاد حاصل آن 594×841 میلی متر یا فرمت A1 خواهد بود. توجه داشته باشید که ارتفاع A1 برابر با عرض A0 است.
 • اگر چه اینها فرمت اصلی استاندارد ISO هستند، اندازه های دیگر مورد استفاده برای اقلام چاپ شده مانند برچسب ها، کارت های کسب و کار و غیره وجود دارد. آنها اغلب با برش دادن اندازه های استاندارد به قطعات مساوی تقسیم می شوند. این اغلب منجر به اندازه با نسبت ابعاد نسبت به ریشه مربع دو می شود.
 • این کار با فرمت های پوشش B و C کار می کند. یکی دیگر از فرمت های مورد استفاده، فرمت DL است. یک پوشه DL یک ورق A4 را در سه ضلعی یا یک ورق A5 پیچیده شده در نیمه طولی قرار می دهد. درباره اندازه و سبک پاکت های معمولی بیشتر بخوانید
 • گسترش و کاهش ساده شده
 • بسیاری از دستگاه های کپی دارای فاکتورهای بزرگنمایی از پیش تعیین شده برای افزایش یا کاهش یک سند کپی شده برای چاپ آن بر روی یک اندازه کاغذ دیگر است. این ایستگاه از پیش تنظیم به طور معمول شکل دکمه های A3 → A4 و غیره را نشان می دهد. این فرایند حاشیه ها را از بین می برد و موجب صرفه جویی در تلاش برای حدس زدن عامل بزرگنمایی درست می شود که می تواند منجر به پراکسی از کاغذ خراب شود. در زیر یک جدول از مقادیر بزرگنمایی بین رایج ترین اندازه های A در صورتی که دستگاه های کپی در کتابخانه محلی شما چنین ایستگاه از پیش تنظیم ندارند، ارائه شود..
 • مناسب برای هر پاکت
 • نسبت ابعاد سازگار با مقادیر ISO باعث می شود تا اندازه های کاغذ بزرگتر را در اندازه های مختلف کوچکتر کنید. این را می توان به سادگی با کشیدن مقالات بزرگتر به نصف (به صورت موازی با طرف های کوتاهتر) تا زمانی که به اندازه دلخواه برسید. تفاوت در تعداد اندازه صفحه برابر است با تعداد دفعاتی که باید آن را مرتب کنید. بنابراین اگر شما یک پاکت نامه C4 یا B4 و یک ورق کاغذ A2 داشته باشید، باید آنرا دو بار به نصف برسانید. همان روش برای پوشاندن اندازه های کاغذی بزرگتر در پوشه های فایل های کوچکتر کار می کند.
 • چندین تلاش برای استانداردسازی صنعت کاغذ در آمریکا انجام شده است. رئیس جمهور هوور در مورد میزان دولت، زمانی که دستور داد که تمام اسناد و مدارک دولتی بر روی کاغذ با ابعاد 8 × 10 1/2 اینچ چاپ شود، باعث افزایش اندازه دولت شد. استفاده از این فرمت راه خود را به عموم مردم پیدا نمی کند، پس رییس جمهور ریگان بعداً فرمت نامه را دوباره به استاندارد تبدیل کرد.
 • در سال 1995، موسسه استاندارد ملی ایالات متحده استاندارد ANSI / ASME Y14.1 را تصویب کرد. فرمت های مختلف این سیستم با ANSI و پس از آن یک حرف مشخص می شود. حتی اگر این استاندارد وجود داشته باشد، اندازه سنتی هنوز هم بیشتر مورد استفاده قرار می گیرد.
 • این استاندارد نسبتاً جوان مبتنی بر فرمت سنتی نامه (ANSI A) است. فرمت Letter با فرمت ISO A4 قابل مقایسه است به طوری که به طور گسترده برای کسب و کار و نیازهای دانشگاهی مورد استفاده قرار می گیرد، اما اندازه ها متفاوت هستند.
 • فرمت ANSI مقاله شبیه به استاندارد ISO است، در صورتی که برش یک ورق در نیمه، دو ورق بعدی را تولید خواهد کرد. تفاوت در اندازه و نسبت ابعاد وجود دارد. اندازه ANSI دارای نسبت ابعادی است که متناوب بین 1.2941 و 1.5455 است. این باعث می شود که صفحه را بزرگتر و کاهش دهد تا متناسب با سایر فرمت های ANSI دشوار و سیستماتیک تر از طرح های ایزو باشد. شما احتمالاً بیشتر از حد ممکن حاوی حاشیه های متفاوت از صفحه اصلی خواهید بود.
 • استفاده از اندازه های کاغذی آمریکایی اغلب در هنگام مبادله اسناد بین المللی به مشکلات زیادی منجر می شود و در دانشگاه هایی که دانشجویان اغلب در زمان حضور در کنفرانس ها یا ارائه مقالات به مجلات بین المللی به استانداردهای بین المللی احتیاج دارند، کمتر مورد استفاده قرار می گیرند. خوشبختانه، اسناد را می توان برای هر دو فرمت ANSI و ISO چاپ کرد.
 • اندازه های آمریکای شمالی
 • اندازه کاغذهای آمریکای شمالی بر اساس فرمت های سنتی با نسبت های دلخواه است. فرمت های محبوب ترین اندازه های سنتی عبارتند از Letter (5. 5 اینچ)، Legal (8.5 * 11 اینچ) و Tabloid (11 X 17 اینچ).اینها فرمت های پذیرفته شده می باشند،  شما بیش از حد احتمالاً از این فرمت ها در زندگی روزمره استفاده می کنید. نامه استاندارد برای کسب و کار و اسناد دانشگاهی است. فرمت حقوقی برای ایجاد صفحات قانونی استفاده می شود و فرمت Tabloid معمولاً برای ساخت صفحات گسترده یا روزنامه های کوچکتر استفاده می شود. در مورد منشأ فرمت های کاغذی سنتی آمریکا شناخت کمی وجود دارد.
 • چاپ A4 اسناد در نامه و معاونت
 • یک شریک تجاری از آلمان به تازگی یک سند را در فرمت A4 که شما باید آن را چاپ کنید به شما ارسال کرد. شما سند را چاپ می کنید و متوجه می شوید برخی از قطعات در بالا و پایین هر صفحه وجود دارد. این به خاطر تفاوت اندازه بین فرمت های A4 و Letter (ANSI A) است. برای چاپ یا کپی یک سند A4 در Letter، شما باید فاکتور بزرگنمایی را 94٪ تنظیم کنید زیرا فرمت Letter 6٪ کمتر از A4 است. اگر شما در چاپ یک سند Letter در A4 برنامه ریزی کنید، باید عامل بزرگنمایی را 97٪ تنظیم کنید زیر ا  A4  3 ٪ کمتر است.
 • محصولات چاپگر داری گارانتی اصالت هستندتا شما بتوانید با خیال اسوده از محصولات ما استفاده کنید.راه های ارتباطی با مجموعه ما برای ارائه خدمات و تعمیر دستگاه کپی ودرصورت کافی نبودن اطلاات برای مشکلات با شماره های زیرباما در تماس باشید:
 • مدیریت:09141780935
 • خدمات:09359149079
 • پشتیبانی:09118455850
محرمی دوه بیونی امیر

نوشته شده توسط

اگر سوالی دارید در خدمتیم
X
Welcome to Our Website
Welcome to WPBot