0 آیتم هاتومان

هیچ محصولی در سبد خرید نیست.

روش تشخیص دستگاه کپی استوک از ایران کار

قیمت خرید دستگاه فتوکپی استوک

تشخیص دستگاه کپی استوک (یا همان کارکرده) نشانه‌هایی دارد که در این مقاله به برخی از آنها پرداخته خواهد شد. اما پیش از پرداختن به روش‌های موجود جهت تشخیص دستگاه کپی کارکرده (یا استوک) بد نیست نگاهی مختصر به این واژه و علت استفاده از آن برای دستگاه‌های کارکرده داشته باشیم. استوک (Stock) در زبان انگلیسی به معنی کالای ذخیره و یا موجود در انبار است اما این واژه در زبان فارسی و عمدتاً برای فعالان بازار، به معنی دستگاه دست دوم یا همان دستگاه کارکرده است.

اینکه «استوک» چگونه و چرا چنین تعبیری در فارسی پیدا کرده است در این بحث نمی گنجد ولی آنچه که مشخص است این است که عموم بازاریان، به ویژه فعالان حوزه خرید و فروش تجهیزات چاپ نظیر دستگاه‌های کپی، پرینتر و … کالاهای دست دوم را عموماً با نام استوک می‌شناسند. مهم‌ترین عامل برای انتخاب یک دستگاه استوک از سوی خریدار تفاوت قیمت این دستگاه با یک دستگاه نو و آکبند است.

چگونگی تشخیص دستگاه کپی استوک

در این بخش به برخی از نشانه‌های قابل مشاهده در دستگاه کپی استوک اشاره خواهیم کرد. در صورتی که قصد تشخیص دستگاه کپی استوک از یک دستگاه کپی نو را دارید، می‌توانید موارد درج شده در بخش زیر را مدنظر قرار دهید. در صورت نیاز به اطلاعات بیشتر با کارشناسان ما در نوین کپی تماس بگیرید.

نکاتی برای تشخیص دستگاه کپی استوک

1. مورد نخستی که می‌توان به آن توجه کرد نو بودن قطعات دستگاه کپی استوک است. دلیل این موضوع آن است که دستگاه‌های کپی استوک معمولاً توسط شرکت های اصلی سازنده دستگاه به صورت دوره‌ای سرویس می گردند. همین موضوع سبب شده تا تمامی قطعات دستگاه کپی استوک، فابریک و تقریباً نو باشند.

2. در دستگاه‌های کپی استوک معمولاً پیچ های بکاررفته در یک بخش از دستگاه کاملا مشابه هستند. برای مثال اگر شما پشت دستگاه را باز نمایید و پیچ های بسته شده را نگاه کنید، خواهید دید که تمامی پیچ های این بخش همگی از یک نوع هستند. در دستگاه های کپی موجود در ایران، عموم تعمیرکاران معمولاً توجهی به این موضوع ندارند و بعد از باز کردن دستگاه، پیچ‌ها را درجای قبلی به کار نمی‌برند.

3. توصیه می‌شود جهت خرید یک دستگاه کپی استوک، این دستگاه را از جایی تهیه کنید که خود وارد کننده بوده و از یک مدل دستگاه چندین عدد دارند.

4. اگر به قسمت تنظیمات اطلاعات سرویس کار دستگاه کپی بروید، معمولا شماره تلفن نمایندگی فروش شرکت در کشور مبدا دستگاه وجود دارد. بد نیست بدانید که در دستگاه های کپی کارکرده در ایران این اطلاعات معمولا ریست می‌شوند.

کنتور دیجیتالی دستگاه کپی

5. برای تشخیص دستگاه کپی استوک به یکی بودن کنتور مکانیکی دستگاه کپی و کنتور دیجیتال دستگاه فتوکپی دقت داشته باشید. از فروشنده بخواهید کنتور دیجیتالی دستگاه را به شما نشان دهد. پس از مشاهده کنتور دیجیتالی دستگاه کپی، آن را با کنتور روی بدنه دستگاه مقایسه نمایید. در صورت نیاز به اطلاعات بیشتر با کارشناسان ما در نوین کپی تماس بگیرید.

6. در صورتی که دستگاه کپی موردنظرتان، دستگاه کپی رنگی است، توجه داشته باشید که تولید کننده کارتریج ها و ایمیجینگ دستگاه باید همگی از یک مدل و یک کشور باشد. برای اطیمنان بیشتر رنگ درام ها را نیز با هم مقایسه کنید.

7. تمیزی و سلامت هیتر نیز یکی دیگر از نشانه‌هایی است که می‌تواند شما را از سلامت و نو بودن دستگاه مطمئن سازد. بنابراین پیش از خرید دستگاه،. بد نیست بدانید که هیتر غالب دستگاه‌های کپی را می‌توان با باز کردن در کنار دستگاه مشاهده کرد. این قسمت در دستگاه‌های کپی با تیراژ پایین و رنگی، معمولاً در قسمت راست دستگاه قرار گرفته است.

محرمی امیر

نوشته شده توسط

اگر سوالی دارید در خدمتیم