دستگاه کپی دیجیتال و بهترین دستگاههای کپی کوچک و بزرگ برای کسب و کار

دستگاه کپی دیجیتال و بهترین دستگاههای کپی کوچک و بزرگ برای کسب و کار

بهترین کدام دستگاه کپی است؟ کدام دستگاه کپی کوچک بهترین است؟ نمایندگی دستگاه فتوکپی تمامی سوالات شما را پاسخ داده است :

با وجود تلاش کسب و کارها در دهه ی اخیر در سراسر جهان برای حرکت به سوی محل کاری بدون کاغذ، به راستی دستگاه های فتوکپی (که اغلب به آنها دستگاه های کپی دیجیتال گفته می شود) به عنوان عناصر ضروری کسب و کار در هر اندازه ای هستند. ورود پرینتر چندکاره مقرون به صرفه (MFPs)، فتوکپی را به عنوان یک ویژگی استاندارد بالفعل درهر دفتری کرد.

پرینتر های چندکاره با ترکیب قابلیت های چاپ و اسکن در یک دستگاه و کاهش هزینه های تولید چاپ با استفاده از فن آوری های جوهر افشان و یا لیزر، فتوکپی را در حجم زیاد به ارمغان آورده اند. در همان زمان، آنها پیشرفت های قابل توجهی هم از نظر کیفیت، ارزش مادی و ویژگی های پردازنده را به وجود آوردند.

با استفاده از قابلیت ردیابی برای بهبود امنیت، دوبلکس خودکار، چاپ توسط تلفن همراه و بی سیم یا صفحه نمایش لمسی دیجیتال، در حال حاضر گزینه های زیادی در بازار برای چاپ های گه گاه و پست کردن برای سراسر سازمان های دیجیتال وجود دارد.

در زمات خرید دستگاه های فتوکپی چه چیزهایی را باید در نظر گرفت؟

در ادامه پنج نکته که در چک لیست خود باید در نظر بگیرید آمده است :

1- آیا دستگاه فتوکپی که کسب و کار شما در نظر دارد، میتواند از پس ظرفیت کاری مورد نیاز شما برآید؟

دستگاه های فتوکپی در شکل چاپگر چند منظوره در تمام اشکال و اندازه وجود دارند. بسیاری از آنها در بازار داخلی با نگاه دقیق به وضعیت ظرفیت و تطابق آن به حجم کار شما، ارزیابی میشوند.

2- کیفیت اسکن و چاپ چقدر مهم است ؟

بسیاری از آخرین دستگاه های فتوکپی از فن آوری های پیشرفته چاپی استفاده می کنند که تا اندک زمانی پیش تنها در پرینتر های خاص یافت می شد. قبل از انتخاب دستگاه در صورت امکان، نگاهی به نمونه از چاپ و خروجی آن دستگاه بیاندازید. در حال حاضر بسیاری از فروشندگان، فرستادن نمونه ها را از طریق پست به شما پیشنهاد میدهند.

3- آیا قابلیت فکس مورد نیاز است ؟

فکس فاصله زیادی از رسانه های مرده ارتباطات دارد و بسیاری از کسب و کارهای بزرگ هنوز به آن نیاز دارند. با نگاهی به قابلیت فکس در پرینترهای چندکاره میتوان به این امر پی برد که شاید امروزه میزان استفاده از کلود (cloud) و شماره گیری مستقیم به دستگاه فکس دیگر ، به یک میزان است.

4- آیا شرکت شما نیاز به مدیریت اطلاعات حساس دارد ؟

دسترسی به ویژگی های دستگاه فتوکپی باید با شماره پین و یا کلمه عبور کنترل شود. همچنین باید اطمینان حاصل شود که پرینترهای چندکاره  فقط نسخه های مورد نیاز برای اطمینان از امنیت داده را چاپ می کند. و در نظر بگیرید که آیا پورت USB باید برای کاهش هر گونه خطر غیرفعال شود.

5- آیا کسب و کار شما نیاز به چاپ از راه دور دارد؟

با افزایش BYOD (دستگاه خود را بیاورید), چاپ از دستگاه های تلفن همراه سریع و کارآمد شده است. به دقت نگاهی در برنامه هایی که دستگاه فتوکپی از آن استفاده میکنند بیاندازید تا مطمئن شوید که در امنیت کامل اتصال انجام می شود. پرینتر چند کاره یک امتیاز و دارایی مقرون به صرفه است که یک کسب و کار به وسیله ی آن می تواند کار را در محیط اطراف خود به گردش بیاندازد.

همراه با دستگاه های کپی دیجیتال در حال حاضر مقادیر زیادی از تنظیمات و پیکربندی ها می آید، پس ارزیابی نیازهای کسب و کار شما و مطابقت آنها با دستگاه مناسب بسیار اهمیت دارد.

هزینه های یک دستگاه کپی دیجیتال چقدر است؟

هزینه یک چاپگر را می توان با هزینه ی کم خرید مواد مصرفی مانند تونر یا جوهر، کاغذ ، درام ، کیت انتقال/فیوزر و هزینه برنامه های گارانتی و یا خدمات پس از فروش در نظر گرفت و چون شما به احتمال زیاد یک دستگاه کپی در داخل یک گروه در دفتر و یا در کسب و کار خواهید داشت مدتی که دستگاه کار نمیکند می تواند پرهزینه و معکوس بودن این امر را ثابت کند.

با بهره گرفتن از کمک یک ارائه دهنده خدمات چاپ (MPS) میتوانید از اصطلاحات فنی که در رابطه با استفاده از دستگاه کپی است آشنا شوید. به خصوص در کسب و کارهای بزرگتر ، آنها به چرخه عمر چاپگر که شامل معدوم کردن آن در پایان مدت عمر دستگاه می شود نیز توجه میکنند.

بهترین چاپگرها

در زیر نام 10 دستگاه های کپی دیجیتال که هدف کسب و کار کوچک و متوسط و به طور کلی شرکت هایی که دارای زیر ۱۰۰۰ نفر کارمند هستند بر اساس مشخصات ورق و قیمت پیشنهادی خرده فروشی در زمان نوشتن این مقاله آورده شده است :

1- Canon i-Sensys MF735Cx

دستگاه پرینتر چهارکاره MF735Cx

دستگاه پرینتر چهارکاره MF735Cx

سریع و به طور کامل برجسته لیزری AOI

رده: چهارکاره – پرینتر لیزر رنگی | سرعت چاپ: 27 کاغذ در دقیقه | اندازه کاغذ: تا A4 | ظرفیت کاغذ: ۲۵۰ عدد | وزن: 26.5 کیلوگرم

سرعت چاپ : سریع

دستگاه فتوکپی عالی

پر سر و صدا در حین کار

شرکت کنون این دستگاه را با قیمت متوسط برای  کسب  و کارهای کوچک تا متوسط هدف گذاری کرده است و آن را با ویژگی های کلیدی و سرعت فتوکپی سریع متمایز کرده است.  فضا برای ۲۵۰ ورق کاغذ در سینی اصلی و ۵۰ ورق بیشتر در سینی چند منظوره وجود دارد. با اسکن دو طرفه و چاپ دوبلکس آن را تبدیل به یک دستگاه فتوکپی خوب کرده است و چاپ و اسکن از طریق کلودبه لطف برنامه همراه مفید کنون برای دستگاههای ایفون و اندروید آسان شده است.

Xerox WorkCentre 6515 -2

دستگاه چندکاره زیراکس WorkCentre-6515-color-MFP_mid

دستگاه فتوکپی لیزری پیشرفته با قیمت مناسب

رده: چهارکاره و تک کاره – پرینتر لیزری رنگی | سرعت چاپ: 28 کاغذ در دقیقه | اندازه کاغذ: تا A4 | ظرفیت کاغذ: ۳۰۰ عدد | وزن: 7/30 کیلوگرم

صفحه نمایش لمسی پیشرفته

ویژگی چاپ غنی

سریع ترین دستگاه زیراکس تولید شده نیست

ظرفیت کاغذ محدود

با توجه به استانداردهای زیراکس این یک دستگاه ساده است، اما دارای مشخصات قابل توجه ای است که مورد درخواست کسب و کارهای کوچک و متوسط شده است. زیراکس پرینترهای سریعتر از این را میتواند بسازد اما کیفیت چاپ رنگی و تک رنگ در این محصول قابل توجه است و در مهارت های فتوکپی این دستگاه یکی از بهترین چاپگرهای رده ی چهارکاره است که مورد آزمون قرار گرفته. رابط کاربری لمسی بصری یکی دیگر از نقطات مثبتی است که دسترسی آسان به تعداد زیادی از ویژگی ها مانند اسکن دو طرفه و انتخاب گسترده ویژگی های امنیتی را فراهم آورده است. این چاپگر احساس می شود یک محصول عالی است و به خوبی جهت نصب امکانات اضافی پشتیبانی می شود.

3- Lexmark MB2236adw

Lexmark MB2236adw دستگاه کپی چندکاره

دستگاه کپی چندکاره  Lexmark MB2236adw

دستگاه کپی مقیاس پایین برای SMB

رده: دستگاه چند منظوره لیزری رنگی | سرعت چاپ: 23 برگ در دقیقه | اندازه کاغذ: تا A4 | ظرفیت کاغذ: ۲۵۱ | وزن: 26.8 کیلوگرم

امنیت قوی

رنگ های خشک

خیلی سریع نیست

دارای Wi-Fi جهت اتصال به موبایل و لپتاپ

این محصول ممکن است کمی سنگین به نظر بیاید، اما این دستگاه فتوکپی A4  (همه ی ویژگی در یک محصول) به نظر می رود که به خوبی ساخته شده است و ویژگی های بسیار زیادی در عوض فضایی که اشغال میکند به شما ارائه می دهد. اسکن دوبلکس از ADF و فتوکپی خودکار سریع و بی وقفه انجام می شود، در حالی که کیفیت چاپ در هر دو رنگ و یا تک رنگ عالی است. در چاپ دوبلکس سریعترین نیست، اما ویژگی های امنیتی زیاد و رابط کاربری آسان این دستگاه جایگزینی است برای همه ی نقایص آن.

4- Brother MFC-L8690CDW

دستگاه کپی چندکاره Brother MFC-L8690CDW

چاپ سریع و کپی در MFD چند کاره

رده: چهارکاره رنگی لیزری MFD | سرعت چاپ: 31 برگ در دقیقه | اندازه کاغذ: تا A4 | ظرفیت کاغذ: ۳۰۰ برگ  | وزن: 27.9 کیلوگرم

سرعت چاپ سریع

چاپ آسان کلود

گران

سنگین و بزرگ

شرکت brother این چاپگر لیزری سنگین را برای یک کسب و کار کوچک با تمام ویژگی هایی که آن کسب و کار ممکن است نیاز داشته باشد، ارائه کرده است. این دستگاه می تواند ۳۰۰ برگ کاغذ نگه دارد و میتواند صفحات تک رنگ یا چند رنگ را تا 31 صفحه در دقیقه پرینت کند. یک دستگاه فکس اسناد الکترونیکی برای انجام خودکار وظایف . توانایی چاپ بی سیم از یک دستگاه تلفن همراه و یا اسکن اسناد به کلود را از طریق wi-fi و برنامه های ایفون و اندروید به آسانی . هر دو نسخه آزمایشی Google Cloud و AirPrint پوشش داده می شوند.

5-HP LaserJet Pro MFP M227fdw

دستگاه چندکاره اچ پی M227fdw

دستگاه چندکاره اچ پی M227fdw

چاپ لیزری و فتوکپی درجه یک

رده: چهارکاره پرینتر مونو لیزری | سرعت چاپ: 28 برگ در دقیقه | اندازه کاغذ: تا A4 | ظرفیت کاغذ: ۳۰۰ | وزن: 16.9 کیلوگرم

کیفیت چاپ خشک

سرعت چاپ سریع

گران

بزرگ

اگر شما فضا برای این محصول  دارید این دستگاه کپی چند منظوره به لطف ویژگی ۳۵ صفحه رسان خودکار و فتوکپی خودکار به خوبی کسب و کار کوچک را هدف قرار داده داست. این یک دستگاه تک رنگ است و سریع ترین لیزر را ندارد، اما این محصول سریعتر از هر چاپگر جوهر افشان دیگری است و ترکیبی جذاب از ویژگی ها و عملکرد را ارائه می دهد.

دستگاه کپی چندکاره Xerox VersaLink C405

دستگاه کپی لیزری عظیم برای کارهای سنگین

رده: چهارکاره رنگ لیزر MFD | سرعت چاپ: 35ppm | اندازه کاغذ: تا A4 | ظرفیت کاغذ: ۵۵۰ | وزن: 33 کیلوگرم

بسیار سریع

رابط کاربری عالی

گران

سنگین و بزرگ

اگر شما می توانید اتاقی در دفتر خود را برای این چاپگر رده چهارکاره پیدا کنید، تقریبا  میتوان گفت که تمامی نیاز های چاپ، اسکن و کپی کردن مورد نیاز خود را با این محصول پاسخگو خواهید بود. این دستگاه ظرفیت بالا برای تونر و کاغذ، با فضایی برای ۵۵۰ ورق در سینی کاغذ اصلی و در طرف دیگر ۱۵۰ ورق در سینی چند منظوره آن است. قابلیت  فتوکپی و چاپ در این محصول بسیار سریع است و رابط کاربری  و پیچیده ترین صفحه لمسی بزرگ را در برابر هر چاپگر دیگری میتوانید در این محصول پیدا کنید.

7- Epson EcoTank ET-M2140

دستگاه فتوکپی مخزن دار اپسون

دستگاه کپی مخزن دار اپسون

مخزن جوهربا قابلیت پر شدن مجدد  باعث کاهش هزینه چاپ  دراین دستگاه فتوکپی می شود

رده: سه کاره پرینتر تک جوهر افشان | سرعت چاپ: 20ppm | اندازه کاغذ: تا A4 | ظرفیت کاغذ: ۲۵۰ | وزن: 6.4 کیلوگرم

مقرون به صرفه برای اجرا

چاپ دوبلکس بی درنگ

گران قیمت برای خرید

بدون امکانات فکس

این دستگاه کپی سه کاره چند منظوره ممکن است به عنوان دستگاه جوهر افشان گران قیمت به نظر رسد ، اما با راه حل های کارتریج رایگان آن، شرکت اپسون میزان سخاوتمندانه ای از جوهر را به مشتری های این دستگاه ارائه می دهد. بطری جوهر سیاه در جعبه برای ۱۱,۰۰۰ فتوکپی کافی است و شرکت اپسون دریافته است که  شما با این میزان از جوهر در مقایسه با سایر کارتریج ها حدود 90 درصد پس انداز میکنید. شما می توانید ۲۵۰ صفحه را در سینی اصلی کاغذ قرار دهید. با وضوح بالا اسکن کنید و صفحات دوبلکس خشک را بسیار سریع از زمان مورد انتظار چاپ کنید. طراحی متمایز شرکت رد  دات در این محصول و صفحه نمایش ال سی دی نسبتا بزرگ باعث استفاده ی آسان تر این محصول شده است.

8- Oki MC873

پرینتر مستعد A3 MFP با صفحه نمایش لمسی هوشمند

رده: چهارکاره رنگی لیزری MFD | سرعت چاپ: 35ppm | اندازه کاغذ: تا A3 | ظرفیت کاغذ: ۴۰۰ | وزن: 64  کیلوگرم

صفحه نمایش لمسی مفید

چاپ سریع   A3

گران

حجیم

اگر شما به دنبال یک دستگاه کپی چند منظوره هستید که می تواند یک کارگروه بزرگ و انواع وظایف مربوط به چاپ را انجام دهد ، چاپگر چند کاره شرکت Oki ناامیدتان نخواهد کرد. این دستگاه کوچک نیست ، به دلیل اینکه برای اسناد با اندازه یA3 طراحی شده است و تا ۴۰۰ ورق کاغذ را میتواند نگه دارد. صورت لزوم شما می توانید قسمت های اضافی برای نگهداری را بخرید. این دستگاه به سرعت چاپ میکند و در این محصول با صفحه نمایش لمسی بصری بزرگ برای صرفه جویی در وقت کارکنان  که زمان خود را صرف ایستادن در کنار این دستگاه میکنند، طراحی شده است. این دستگاه گران است، اما اگر شما حجم زیادی اطلاعات برای چاپ دارید و به همه ویژگی ها نیاز دارید ، این MFD از پس آن برخواهد آمد.

چاپگر بالا پایان A3  با صفحه ی کنترل تبلت مانند

رده: چهارکاره رنگی لیزری MFD | سرعت چاپ: 20ppm | اندازه کاغذ: تا A3 | ظرفیت کاغذ: ۶۲۰ | وزن: 92 کیلوگرم

کاملا برجسته

چرخه وظیفه زیاد

گران

Wi-Fi ندارد

این دستگاه کپی چند منظوره مهم برای به رسیدگی  به انبوه چاپ سنگین در دفاتر کوچک و متوسط ساخته شده است. این دستگاه می تواند ۶۲۰ ورق کاغذ نگه دارد و ارتقا دهنده ها برای گسترش این دستگاه در دسترس هستند. این دستگاه به سرعت در حالت دوبلکس چاپ می کند و میتواند حجمی  از110 ورق خودکار را کپی کند. این یک دستگاه بزرگ است و شما می توانید کشو را با کاغذ A3 و همچنین A4 پر کنید. این آخرین مدل این شرکت است. صفحه نمایش لمسی پیچیده باعث می شود کار با آن بسیار آسان و امن برای کارکنان باشد.

10- HP Officejet Pro 8720

دستگاه کپی جوهر افشان بزرگ برای کسب و کار کوچک

رده: جوهر افشان رنگی 4-در یک MFD | سرعت چاپ: 24ppm | اندازه کاغذ: تا A4 | ظرفیت کاغذ: ۲۵۰ | وزن: 15 کیلوگرم

فتوکپی سریع

Wi-fi و NFC

طراحی دست و پا گیر

بدون گزینه چاپ امن

طراحی غیر معمول این محصول روش جدیدی از اسکن چاپ ، کپی و امکانات فکس در یک دفتر کوچک شلوغ را ارائه می دهد. بر خلاف اکثر پرینترهای جوهر افشان، کاغذ به دور از شما در یک سینی خروجی ۱۵۰ ورقی بیرون می آید. برای ارتقا این محصول HP میتوان تا ۲۵۰ ورق ورودی در سینی (قابل ارتقا به ۵۰۰ ورق) و با فضایی برای ۵۰ ورق خودکار در بالای اسکنر مسطح اضافه کرد که البته فضای بیشتری را اشغال خواهد کرد. این محصول  به عنوان یک دستگاه فتوکپی سریع و قابل اعتماد با ویژگی های مفید مانند دوبلکس خودکار، Wi-Fi و NFC ساخته شده است. صفحه لمسی بزرگ این محصول استفاده از آن را بسیار آسان کرده است.

محرمی دوه بیونی امیر

نوشته شده توسط

اگر سوالی دارید در خدمتیم
X
Welcome to Our Website
Welcome to WPBot