تنظیم رنگ دستگاه کپی

تنظیم رنگ دستگاه کپی

اگر به دنبال چاپ و کپی با کیفیت در دستگاه کپی خود هستید، این مقاله پیرامون تنظیم رنگ دستگاه کپی برای شما مفید است. در این مقاله به بررسی مراحل تنظیم رنگ دستگاه فتوکپی، و افزایش  دقت رنگ در فرایند چاپ می پردازیم. بسیاری از کاربران ممکن است به دلایل مختلف در انتهای فرایند چاپ، با چاپی کمرنگ و یا بی دقت در رنگ ها مواجه شوند که در اکثر موارد اولین عکس العمل کاربران به این مشکل، شارژ مجدد کارتریج است. اما اگر کارتریج به تازگی شارژ شده باشد، برای تنظیم کیفیت  رنگ فتوکیی باید چه روشی را پیش گرفت؟ با ما در ادامه این مقاله برای پاسخ به این سوال همراه باشید.  

مراحل تنظیم رنگ دستگاه کپی

پیش از بیان مراحل تنظیم کیفیت رنگ دستگاه‌کپی، بهتر است به چند نکته توجه کنید. پیش از هر کاری از کیفیت و اصالت مواد استفاده شده در کارتریج مطمئن شوید. مراجعه به مراکز معتبر خدمات تعمیر و نگهداری دستگاه کپی به شما در حفظ سلامت دستگاه و همچنین دریافت مواد اصل کمک بزرگی میکند. همچنین مطمئن شوید که دستگاه دچار نقص فنی جدی نباشد. اگر از سلامت دستگاه به صورت کلی مطمئن هستی، مراحل زیر را دنبال کنید.

مرحله اول، کیفیت پرینت دستگاه کپی را بررسی کنید

در مرحله اول از تنظیم‌رنگ دستگاه کپی، باید متوجه شویم که آیا مشکلی در کیفیت چاپ وجود دارد یا خیر و اینکه مشکل احتمالی در کدام رنگ هاست. برای همین منظور ابتدا اقدام به چاپ برگه Test Print در دستگاه کپی می کنیم. این قابلیت در همه برندها و مدل ها وجود دارد. برای اینکار ابتدا با زدن دکمه منو (Menu) و یا هر دکمه ای با مفهوم مشابه به صفحه تنظیمات بروید. در اغلب موارد گزینه Test Print در منوی Ink یافت می شود. اما ممکن است در برخی از برندها این گزینه در صفحات و یا منوهای دیگر تنظیمات باشد. بعد از پیدا کردن این گزینه، با زدن دکمه تایید  و یا Start برگه تست پرینت را چاپ کنید. در صورتی که برگه به درستی چاپ شده بود، دستگاه کپی نیازی به تنظیم رنگ ندارد، اما در غیر این صورت مراحل زیر را دنبال کنید.

مرحله دوم، تنظیمات کیفیت رنگ

بررسی تنظیمات رنگ، مرحله دوم از فرایند تنظیم رنگ دستگاه‌کپی است که در آن می توانید میزان شدت هر رنگ را تنظیم کنید. با این کار کم بودن یک رنگ در چاپ جبران می شود. این تنظیمات معمولا در بخش Advanced Settings قرار دارند.

مرحله سوم از تنظیم رنگ دستگاه کپی، بازدید کارتریج و تونر

کم بودن تونر و یا نقص در کارتریج می تواند باعث بروز مشکل در رنگ چاپ خروجی دستگاه کپی باشد. به همین دلیل در صورتی که قصد تنظیم رنگ دستگاه کپی را دارید، میزان تونر و سلامت کارتریج را مورد بررسی قرار دهید. اگر تونر کم بود، با شارژ کارتریج این مشکل را برطرف کنید. دقت کنید که از مواد ارجینال برای شارژ کارتریج استفاده کنید، زیرا در صورت استفاده از مواد تقلبی نه تنها چاپ کمرنگ تر می شود، بلکه به مرور به دستگاه آسیب های جدی وارد می شود.

مرحله چهارم، کاغذی که برای چاپ استفاده می کنید را بررسی کنید.

انتخاب کاغذ درست دستگاه کپی برای انواع مختلف چاپ در تنظیم رنگ نقش مهمی را ایفا می کند. اگر در تنظیمات دستگاه کپی کاغذ فتوگلاسه را انتخاب کنید و در مخزن از کاغذ عادی استفاده کنید، نتیجه خروجی با مشکلات زیادی در رنگ همراه خواهد بود. به همین دلیل، بعد از انجام موارد بالا کیفیت کاغذ، ضخامت و یا به اصطلاح گرم کاغذ و نوع آن را برای تنظیم رنگ دستگاه کپی مورد بررسی قرار دهید.

مرحله پنجم، به سراغ دفترچه راهنما بروید.

هرچند که دفترچه راهنمای محصولات از سوی کاربران جدی گرفته نمی شود، اما بسیاری از تولیدکنندگان اطلاعات مفیدی را در زمینه کاربری و حفظ و نگهداری دستگاه کپی در آن قرار داده اند. به سراغ دفترچه بروید و از دستورالعمل های مفید آن برای نگهداری درست و کاربری صحیح دستگاه استفاده کنید. از این طریق نیاز شما به تنظیم رنگ دستگاه‌کپی، در دراز مدت کاهش پیدا میکند و دستگاه با کیفیت بالاتری کار میکند.

مرحله آخر تنظیم رنگ دستگاه کپی، استفاده از گرافیک و تصاویر با کیفیت

سعی کنید تا با افزایش وضوح و بهبود گرافیک تصویری که قصد چاپ آن را دارید، به چاپ بهتر و دقیق تر رنگ در دستگاه کپی کمک کنید. با این کار تنظیم رنگ دستگاه کپی، در فایل مبدا انجام می شود تا با ارسال فایل ورودی با کیفیت تر، رنگ در چاپ خروجی دقیق تر باشد؛ زیرا دستگاه اطلاعات دقیق تری برای پردازش و انتخاب رنگ در اختیار دارد.

مراجعه به کارشناس خبره برای تنظیم رنگ

در صورتی که موارد بالا نتوانست رضایت شما را در تنظیم رنگ دستگاه کپی فراهم کند، تیم تخصصی نوین کپی،آماده ارائه انواع خدمات و راهنمایی های لازم در این زمینه به شماست. کارشناسان با تجربه ما به شما در تنظیم رنگ دستگاه کپی از برندهای مختلف کمک میکنند  تا در کمترین زمان و با آسایش خیال به چاپی با کیفیت در دستگاه کپی خود دست پیدا کنید.

محرمی دوه بیونی امیر

نوشته شده توسط

اگر سوالی دارید در خدمتیم
X
Welcome to Our Website
Welcome to WPBot