0 آیتم هاتومان

هیچ محصولی در سبد خرید نیست.

تعمیر اسکنر زیراکس

تعمیر اسکنر زیراکس

تعمیر اسکنر زیراکس در صورتی که به دست متخصصان این حوزه انجام پذیرد منجر به بهبود عملکرد دستگاه و رفع اختلالات آن به بهترین شکل خواهد شد.  تعمیر اسکنر زیراکس ممکن است به دلیل بروز برخی از مشکلات زیر باشد: اختلال در عملکرد لامپ اسکنر زیراکس، کار نکردن موتور اسکنر، خرابی تثبیت‌کننده‌های اسکنر، اختلال در بخش تغذیه اسکنر زیراکس و نیز در مدارهای کنترل‌کننده اسکنر.

  همان‌طور که عملکرد اسکنرهای زیراکس با توجه به مدل و نوعی که دارند متفاوت است، تعمیر اسکنر زیراکس نیز متفاوت خواهد بود. اما به طور کلی می‌توان گفت که از نظر عملکرد از یک قاعده‌ی کلی پیروی می‌کنند. آشنایی با شیوه‌ی عملکرد دستگاه موجب می‌شود تا ما دستگاه را به بهترین شیوه و بر اساس دستورالعمل درست آن به کار ببریم و بدین‌ترتیب احتمال نیاز به تعمیر اسکنر زیراکس را تا حد امکان تقلیل دهیم. شیوه‌ی کار در این دستگاه‌ به طور کلی به این صورت است که پس از قرار دادن سند یا تصویر در دستگاه، هد اسکن کننده‌ (دربردارنده لامپ روشن‌کننده، دو یا چند آینه، لنز و …)  به حرکت درآمده و طول سطح اسکنر را طی می‌کند. وظیفه روشن‌کردن عکس و سند بر عهده لامپ روشن‌کننده می‌باشد.

این لامپ تصویر مورد نظر را به آیینه اول و سپس به آینه‌های بعدی ارسال می‌کند. با تمرکز تصویر در آخرین آینه، تصویر با کیفیت بالاتری در اختیار لنز و حس‌گر قرار می‌گیرد. حسگر موجود در دستگاه با تبدیل فتون‌های نوری به بار الکتریکی، مجموعه‌ای از سیگنال‌ها را به کامپیوتر می‌فرستد و عمل اسکن انجام می‌پذیرد. در مورد کیفیت تصاویر خروجی باید گفت که هر اندازه  کیفیت قطعات بکار رفته در اسکنر ( موتور، آینه‌ها، لنزها ، حسگرها و لامپ ) بالاتر باشد ، کیفیت تصویر نهایی بالاتر خواهد بود. واحد وضوح تصویر در  اسکنرها DPI (Dot per Inch) به معنی تعداد نقطه در هر اینچ می‌باشد که این نقاط همان نقاط ریز در تصویر هستند.

نمایندگی تعمیر اسکنر زیراکس

نمایندگی تعمیر اسکنر زیراکس واحدی تخصصی در نمایندگی زیراکس است که با کادری مجرب و تجهیزاتی پیشرفته، انواع اسکنرهای زیراکس را عیب یابی و تعمیر می کند. چنانچه در دستگاه خود عیب یا ایرادی مشاهده کردید می توانید با این مرکز تماس گرفته و از کارشناسان فنی ما کمک بگیرید.

همکاران ما در تمامی ایام هفته پاسخگوی شما بوده و درصورتی که اسکنر شما نیاز به تعمیر داشته باشد تلاش دارند آن را در کمترین زمان ممکن تعمیر کنند.

شایان توجه است این نمایندگی بیش از دو دهه سابقه در زمینه تعمیر دستگاه های زیراکس داشته و به عنوان نماینده رسمی این شرکت فعالیت می نماید. از جمله ویژگی های این نمایندگی تخصص بالای تکنسین‌های فنی آن می باشد.

همکاران ما در بخش تعمیرات اسکنر از جمله تعمیرکاران باتجربه و کارآمد هستند و چندین دوره تخصصی تعمیرات اسکنر زیراکس را مطابق با استانداردها و دستورالعمل های کمپانی زیراکس گذرانده اند. از این رو با اطمینان خاطر دستگاه خود را به نمایندگی تعمیرات اسکنر زیراکس تحویل داده و آن را همانند روز اول تحویل بگیرید.

تعویض آینه اسکنر زیراکس

تعویض آینه اسکنر یکی دیگر از خدمات تخصصی مرکز تعمیرات اسکنر زیراکس است. خرابی آینه اسکنر ممکن است به دلایل مختلفی اتفاق بیفتد که از میان این دلایل، انباشت گرد و خاک در میان قطعات یکی از اصلی‌ترین عوامل است. اما اگر اسکنر به موقع سرویس شود و هر چند وقت یک بار پاکسازی شود، در این صورت احتمال خرابی آینه ها به شدت کاهش می‌یابد. آینه‌ها نقش مهمی در اسکن فایل ها دارند.

در فرآیند اسکن، تصویر سند از یک آینه به آینه دیگر منتقل شده و درنهایت تصویر آینه آخر بر روی یک لنز انتقال یافته و به حسگرهای CCD  خواهد رسید. تعویض آینه از جمله اقداماتی است که نیاز به تخصص و دانش بالایی دارد. بنابراین نه تنها خود شما قادر به انجام آن نیستید بلکه، برخی از تعمیرکاران ناآشنا به اسکنرهای زیراکس نیز نمی‌توانند به درستی آینه را تعویض کنند. تکنسین فنی نمایندگی زیراکس، با استفاده از تجهیزات خاص و سازگار با اسنکر زیراکس و متخصصان حرفه ای، تعویض آینه اسکنر را به بهترین نحو انجام می دهند.

تعمیر هد اسکنر در نمایندگی زیراکس

هد اسکنر با حرکت دادن سند عمل اسکن کامل آن را فراهم می کند. هد توسط یک موتور پله ای و با استفاده از یک تسمه زیر سند حرکت کرده و آن را در مقابل لنز قرار می دهد تا آن را اسکن کند. در صورت خرابی هد اسکنر، سند اسکن نشده و یا به صورت ناقص اسکن می شود. در صورت مشاهده این مشکل باید برای تعمیر اسکنر زیراکس اقدام کنید.

در این شرایط، کارشناسان واحد تعمیرات اسکنر زیراکس، عملکرد هد و دستگاه را بررسی کرده و درصورت نیاز به تعمیر هد، این کار را انجام می دهند. هد از قطعات مهم در اسکنر می باشد که تعمیر آن نیاز به تخصص و مهارت بالایی دارد. در فرآیند تعمیر و تعویض این قطعه باید نهایت دقت را به کار بست تا به دیگر قطعات آسیب نرسیده و هد نیز بتواند عملکرد خوبی داشته باشد.

تعویض لامپ اسکنر زیراکس

خرابی لامپ در اسکنرها در نگاه اول شاید مشکل بسیار حادی به نظر برسد اما در واقع خرابی لامپ ممکن است برای هر اسکنری اتفاق بیافتد. لامپ جهت روشن کردن و افزایش نور در دستگاه به کار می رود تا سند به صورت واضح اسکن شود. در اسکنرهای قدیمی از لامپ های فلوروسنت کاتود سرد CCFL یا زنون استفاده می شد اما امروزه در بیشتر اسکنرها از لامپ های LED استفاده می شود.

خرابی لامپ اسکنر موجب تاریک شدن سند و در نتیجه اسکن نشدن فایل می شود. از آنجا که تعمیر لامپ از نظر اقتصادی توجیه پذیر نیست و ممکن است پس از تعمیر، کیفیت مناسب را نداشته باشد، بنابراین بهتر است لامپ اسکنر تعویض شود. در نمایندگی تعمیر اسکنر زیراکس، لامپ اسکنر شما با یک لامپ اورجینال و فابریک جایگزین شده تا دستگاه همانند روز اول برای شما کار کند.

تعمیر برد اسکنر زیراکس

برد اسکنر قطعه ای حیاتی در اسکنر محسوب می‌شود. برد ارتباط اجزای اسکنر با یکدیگر را برقرار کرده و مسیر پردازش اطلاعات را به قطعه مربوطه ارسال می کند. علاوه بر اینکه تمامی قطعات اسکنر با برد در ارتباط هستند، خود این قطعه نیز از اجزای مختلفی تشکیل شده است. ترانزیستور، خازن، دیود و برخی دیگر از قطعات الکترونیکی، عملکرد مناسب برد را فراهم می کنند.

چنانچه هریک از این قطعات خراب شده و یا با مشکل مواجه شوند، عملکرد برد مختل شده و در نتیجه دستگاه نیز نمی تواند به طور مناسب کار کند. درصورتی که آسیب دیدگی برد زیاد باشد، احتمال روشن نشدن اسکنر نیز وجود دارد. در نمایندگی تعمیر اسکنر زیراکس برای رفع مشکل برد، ابتدا آن را عیب یابی کرده سپس قطعه آسیب دیده آن را تعویض می کنند. البته توجه داشته باشید درصورتی که میزان آسیب دیدگی برد زیاد باشد در این صورت تنها راه حل رفع مشکل دستگاه، تعویض برد می باشد.

شیوه کار اسکنر زیراکس

همان‌گونه که مشاهده کردید شیوه‌ی کار دستگاه اسکنر زیراکس به دلیل ساختار فیزیکی و نرم‌افزاری آن بسیار پیچیده است و با توجه به مدل‌های متفاوت موجود در بازار ، تعمیر این دستگاه‌ها کاری تخصصی به شمار می‌آید. بنابراین به شما توصیه می‌کنیم که از تعمیر اسکنر زیراکس به صورت خود سرانه و یا در مراکز غیرمجاز که تخصص این کار را ندارند به شدت پرهیز کند.

تعمیر اسکنر زیراکس در مراکز غیرمجاز و به دست افراد مبتدی، نه تنها مشکل دستگاه شما را برطرف نخواهد کرد بلکه موجب وارد کردن صدمات جدی به بخش‌های دیگر دستگاه خواهد گردید که در برخی موارد با از کار انداختن کلی دستگاه امکان بازیابی و اصلاح آن را برای همیشه از بین می‌برد.

تعمیر اسکنر زیراکس شامل موارد زیر می‌گردد:

 • تمییز نمودن و تعویض سنسورهای اسکنر
 • تعمیر بورد اسکنر زیراکس
 • تعمیر اسکنر زیراکس و موتورهای اسکنر
 • گردگیری و تعویض سنسورهای اسکنر یراکس
 • نصب اسکنر زیراکس و درایوهای مختلف
 • تعویض صفحه شیشه‌ای اسکنر زیراکس
 • تعمیر و عیب‌یابی پورت‌های اینترفیس اسکنرها
 • تعمیر و عیب‌یابی تثبیت‌کننده‌ها
 • تعمیر و عیب‌یابی روکش دستگاه اسکنر
 • تعمیر و تعویض فیلتر اسکنر زیراکس
 • تعمیر اسکنر زیراکس در بخش تغذیه اسکنرها
 • تعمیر و اصلاح نگاتیو اسکنر زیراکس
 • تعمیر اسکنر زیراکس در بخش لنز
 • تعمیر و تعویض آینه اسکنر
 • تعمیر و تعویض هد دستگاه
 • تعویض و تعمیر سی‌سی‌دی
محرمی امیر

نوشته شده توسط

اگر سوالی دارید در خدمتیم