0 آیتم هاتومان

هیچ محصولی در سبد خرید نیست.

بهترین دستگاه فتوکپی سیاه و سفید

مزایای استفاده از دستگاه چاپ سیاه و سفید

ممکن است برای‌تان سوال پیش بیاید: “چرا با وجود اینکه تعداد زیادی رنگ در جهان وجود دارد، از یک چاپگر سیاه و سفید که توانایی چاپ رنگ بسیار محدود دارد، استفاده کنم؟” در ادامه مزیت‌های استفاده از دستگاه چاپ سیاه و سفید را توضیح خواهیم داد.

بهترین دستگاه چاپ سیاه و سفید

بهترین دستگاه چاپ سیاه و سفید

  • بزرگترین مزیت دستگاه چاپ سیاه و سفید، هزینه آن است. دستگاه چاپ سیاه و سفید در مقایسه با یک دستگاه چاپ رنگی، بسیار ساده‌تر و با قطعات کمتر است. البته نه به این معنی که فقط تولید آن آسان‌تر است، بلکه چون نیاز به خرید کارتریج جوهرافشان اضافی یا تونر اضافی ندارید، می توانید در هزینه‌های خود صرفه‌جویی کنید.
  • دستگاه‌های چاپ سیاه و سفید، قطعات کمتر و ساده‌تری در مقایسه با نوع رنگی خود دارند. در نتیجه در صورت خرابی، تعمیر آن آسان‌تر و کم‌هزینه‌تر از دستگاه چاپ رنگی خواهد بود.
  • بسیاری از دستگاه‌های چاپ سیاه و سفید در مقایسه با دستگاه‌های چاپ رنگی کوچک‌تر هستند. در نتیجه اندازه دستگاه‌های چاپ سیاه و سفید هم یک مزیت به حساب می‌آید.
  • دستگاه‌های چاپ جوهرافشان سیاه و سفید سرعت بیش‌تری‌ هنگام چاپ دارند.
  • چاپ سیاه و سفید نیز بسیار مقرون به صرفه است. به بیان ساده، تونرهای رنگی بیش‌تر از کارتریج‌های تونر مشکی قیمت دارند، برای چاپ رنگی به چهار عدد از آنها، شامل سه رنگ اصلی قرمز، سبز، آبی (اصطلاحاً به این سه رنگ اصلی، RGB می‌گویند) و رنگ سیاه نیاز دارید، از طرفی اسناد هنگام چاپ رنگی از تونر بسیار بیش‌تری نسبت به چاپ سیاه و سفید استفاده می‌کنند.
بهترین دستگاه چاپ سیاه و سفید

بهترین دستگاه چاپ سیاه و سفید


با چه معیاری، بهترین دستگاه چاپ سیاه و سفید را انتخاب کنیم؟

در هنگام چاپ سیاه و سفید، یک سری معیارهای مهم وجود دارد که حتما باید به آن‌ها توجه داشته باشید. در ادامه سعی می‌کنیم که این موارد را بررسی کنیم.

  • کیفیت چاپ و DPI

هنگام انتخاب دستگاه چاپ، توجه دقیق به DPI و کیفیت کلی چاپ قطعاً مفید است. به طور کلی، وقتی صحبت از دستگاه‌های چاپ سیاه و سفید می‌شود، دقت رنگ نقش مهمی ندارد. بسته به ماهیت و نیازهای کاری شما، خرید یک دستگاه چاپ رده بالاتر، راهی عالی برای اطمینان از کیفیت چاپ یک دستگاه چاپ است. به ویژه ، برای یک دفتر متوسط، که به دنبال بهترین سرعت ممکن یا PPM (تعداد صفحات در دقیقه) است، باید این معیار را در نظر داشت.

  • دستگاه‌های چاپ لیزری در مقایسه با دستگاه‌های چاپ جوهرافشان

وقتی صحبت از انتخاب بین دستگاه‌های چاپ لیزری و دستگاه‌های چاپ جوهرافشان می‌شود، معمولاً بحث مقایسه کیفیت است. از آن‌جایی که دستگاه‌های چاپ لیزری از تونرها استفاده می‌کنند، سرعت چاپ بسیار بالایی دارند. اما وضوح و دقت رنگ آن، کمی نگران کننده است.

بااین حال، دستگاه‌های چاپ لیزری، برای اسناد و دفاتر عالی هستند. هر چند دستگاه‌های چاپ جوهر‌افشان برای وضوح تصویر و دقت رنگ مناسب‌تر هستند، اما سرعت چاپ آن‌ها در مقایسه با دستگاه‎‌های چاپ لیزری بسیار پایین است. با این حال، جنس رنگ‌دانه در سرعت چاپ آن‌ها نقش دارد. هم‌چنین هزینه تعمیر و نگه‌داری دستگاه‌های چاپ جوهر‌افشان بالاتر است.

بهترین دستگاه چاپ سیاه و سفید

بهترین دستگاه چاپ سیاه و سفید

  • جابجایی کاغذ

هنگامی که صحبت از کار با کاغذ می‌شود، می توان بر اساس GSM تعداد صفحاتی که تصمیم به چاپ آن را دارید و یا اندازه آن‌ها تصمیم گرفت. برای کسانی که اطلاع ندارند، GSM به ضخامت صفحات اشاره می‌کند. برخی از دستگاه‌های چاپ توانایی مدیریت GSM بالاتر را ندارند، با این حال، در نظر گرفتن قابلیت GSM دستگاه‌های چاپ در طولانی مدت می‌تواند مهم باشد.

چطور؟ اگر بیشتر مواقع بر روی کارتن، چاپ می‌کنید، داشتن یک دستگاه چاپ مناسب، کیفیت چاپ واضح را تضمین می‌کند. وقتی صحبت از اندازه به میان می‌آید، دستگاه‌های چاپ Wide Format می‌توانند بسیار کمک‌کننده باشند. در بیش‌تر موارد، دستگاه‌های چاپ Wide Format قیمت نسبتاً مشابهی با برخی از دستگاه‌های چاپ معتبر موجود در بازار دارند.

  • قیمت

با توجه به قیمت، در بیش‌تر موارد، همه چیز به بودجه و نیازهای شما بستگی دارد. اگر بودجه کمی دارید، انتخاب یک دستگاه چاپ لیزری کم هزینه راه حل هوشمندانه‌ای به نظر می‌رسد. درحالی‌که اگر به دنبال جوهرافشان با کیفیت تصویر بالا هستید، یک انتخاب آسان است. هر چند برای شرکت‌های کوچک و متوسط، توصیه می‌شود یک دستگاه چاپ خوب با بودجه پایین خریداری کنند.

اما دستگاه‌های چاپ گران قیمت معمولاً کارآمدتر بوده و ظرفیت جابجایی کاغذ بهتری دارند. بنابراین اگرچه ممکن است خرید یک دستگاه چاپ ارزان‌تر، در ابتدای کار مقرون به صرفه‌تر به نظر برسد، اما در طولانی مدت می‌تواند بسیار گران تمام شود.

بهترین دستگاه چاپ سیاه و سفید

بهترین دستگاه چاپ سیاه و سفید

تعداد زیادی دستگاه‌ چاپ در بازار وجود دارد که بیش‌تر آن‌ها دستگاه چاپ سیاه و سفید هستند. پیدا کردن دستگاه چاپ مناسب برای دفتر کارتان، چه در مرکز شهر باشد و چه در خانه، می‌تواند انتخاب سختی باشد، در نتیجه برای آسان‌تر شدن انتخاب، گزینه‌های موجود را با در نظر گرفتن دفتر خانگی یا دفتر حرفه‌ای تقسیم بندی کرده‌ایم.


بهترین دستگاه‌های چاپ سیاه و سفید برای دفاتر خانگی

در ادامه قصد داریم که بهترین دستگاه‌های چاپ سیاه و سفید را بررسی کرده و گزینه‌های مهم خرید برای شما را معرفی کنیم. هر کدام از این گزینه‌ها از بهترین‌های بازار هستند. با ما همراه شوید.

پرینتر HP LaserJet Pro MFP M227fdw

اگر به دنبال گزینه‌ای همه‌کاره بین دستگاه‌های چاپ سیاه و سفید هستید که توانایی انجام کارهایی فراتر از چاپ را داشته باشد، LaserJet Pro HP بهترین انتخاب است. این دستگاه چاپ، کیفیت چاپ بسیار بالا و البته غیرقابل مقایسه با دیگر دستگاه‌های چاپ سیاه و سفید را دارد.

وجود یک اسکنر داخلی و صفحه لمسی دستی، طراحی کلی HP LaserJet Pro را برای استفاده بسیار آسان می‌کند. وزن این دستگاه چاپ 9.4 کیلوگرم و سرعت چاپ آن 28 صفحه در هر دقیقه است. محفظه کاغذ آن قابلیت نگه‌داری 260 برگ با نهایت اندازه A4 را دارد.

بهترین دستگاه چاپ سیاه و سفید

بهترین دستگاه چاپ سیاه و سفید

پرینتر LexMark B2236dw

کیفیت چاپ عالی و داشتن طیف وسیعی از ویژگی‌ها، باعث شده استLexMark B2236dw یک دستگاه چاپ با کیفیت محسوب شود. این دستگاه چاپ امنیت کافی را برای نیازهای هر کسی فراهم می‌کند.

برای مثال می‌توانید سطح دسترسی Admin (مدیر) را تنظیم کرده و چاپ را به کاربران و بخش‌های خاصی محدود کنید. که آن را برای استفاده در دفتر یا فضای کاری مشترک به یک انتخاب عالی تبدیل کرده است.

دستگاه چاپ LexMark B2236dw به صورت پیش‌فرض دارای چاپ دوطرفه است که با یک drum با نرخ 12000 و toner جداگانه با نرخ 6000 ارائه می‌شود. از دیگر مشخصات و توانایی‌های آن می‌توان به حافظه 256 مگابایتی، پردازنده 1 گیگاهرتزی، قابلیت اتصال USB, WiFi, Ethernet، سرعت چاپ 36 برگ در هر دقیقه، ابعاد فشرده آن برای راحتی در جابجایی و قرار گرفتن در محل و در نهایت دارا بودن یک LCD دو خطی که منوها و وضعیت دستگاه را نمایش می‌دهد.

پرینتر Epson Expression Premium ecoTank

وقتی صحبت از دستگاه‌های چاپ رنگی می‌شود که تصاویر سیاه و سفید را واضح چاپ می‌کنند، Epson EcoTank Photo ET-8500 یک گزینه عالی برای کار با آن است.

اگرچه دستگاه‌های چاپ شرکت Epson به گران قیمت بودن معروف هستند، اما بیشتر این هزینه مربوط به هزینه‌های راه اندازی است. هم‌چنین برای کسانی که قصد چاپ با جوهر سیاه و سفید را دارند، میزان استفاده از جوهر به میزان قابل توجهی کاهش می یابد.

این دستگاه چاپ دارای 5 مخزن رنگی است که باعث می‌شود تصاویر سیاه و سفید چشم‌گیری را چاپ کند. در نتیجه اگر به دنبال یک دستگاه چاپ سیاه و سفید با کیفیت بالا Wide Format هستید،Epson Expression Premium ecoTank بهترین گزینه است.

وزن این دستگاه چاپ سیاه و سفید 11.02 کیلوگرم است. محفظه کاغذ آن می‌تواند 100 برگ کاغذ (با نهایت اندازه A3) و یا 20 کاغذ مخصوص چاپ عکس را در خود جای دهد. سرعت چاپ آن برای چاپ سیاه و سفید 13 برگ در هر دقیقه و برای چاپ رنگی 10 برگ در هر دقیقه است که در بین دستگاه‌های چاپ کم‌ترین سرعت چاپ است.

بهترین دستگاه چاپ سیاه و سفید

بهترین دستگاه چاپ سیاه و سفید

پرینتر Brother HL-L2350DW

Brother HL-L2350DW یک دستگاه چاپ نسبتاً سریع بدون صرف هزینه زیادی و مناسب برای یک دفتر کار خانگی است. هر چند صفحه نمایش LCD کوچک آن باعث شده است کار با آن سخت باشد، اما Brother HL-L2350DW به اندازه کافی کوچک و سبک است که به راحتی می‌توان آن را محل مناسب قرار داد.

سازگاری با Airprint و همچنین Google Cloud print آن را به یک ابزار عالی برای هر دفتری تبدیل می‌کند. وزن این دستگاه 7.2 کیلوگرم و سرعت چاپ آن،32  برگ در هر دقیقه است. محفظه کاغذ آن می‌تواند 250 برگ تا اندازه A4 را در خود جای دهد.

پرینتر Canon ImageCLASS LBP6030w

این دستگاه چاپ، با ابعاد و وزن کوچک خود تقریباً در هر مکانی جا می‌شود. در نتیجه اگر مشکل کمبود فضا دارید، نباید از این دستگاه چاپ غافل شوید. وزن آن حدوداً 5 کیلوگرم و سرعت چاپ آن 19 برگ در هر دقیقه است. سرعت چاپ کم آن باعث شده است از رقابت با برخی از مدل‌هایی که در این مقاله معرفی می‌کنیم، عقب بماند. ظرفیت محفظه کاغذ آن 150 برگ تا اندازه A4 است.

از دیگر مزایای آن می‌توان به قابلیت اتصال WireLess (بی‌سیم)، مصرف بهینه برق و جوهر اضافی در بسته‌بندی دستگاه چاپ اشاره کرد.

بهترین دستگاه چاپ سیاه و سفید

بهترین دستگاه چاپ سیاه و سفید

پرینتر Xerox B210

Xerox B210 با طراحی کوچک خود، هم‌چنان سرعت چاپ برابر31  صفحه در دقیقه ارائه می‌دهد. در حالی که مانند برخی از چاپگرهای دیگر سریع نیست، اما هنوز هم چشم‌گیر است. Xerox B210 اتصال بی‌سیم را ارائه می‌دهد و کارتریج‌های toner آن هزینه کم‌تری نسبت به سایر مارک‌ها دارند و در هزینه‌های عملیاتی صرفه‌جویی می‌کنند.

وزن آن 7.56 کیلوگرم و محفظه کاغذ آن 250 برگ تا اندازه A4 را در خود جای می‌دهد. این دستگاه چاپ، از داده های حساس در شبکه یا روی دستگاه با پروتکل های ایمن داخلی و ویژگی هایی مانند X802.1، HTTPS، IPsec، IPv6، SNMPv3 و در نهایت فیلتر آدرس IP و مک، محافظت می‌کند.

قابلیت اتصال Wi-Fi داخلی باعث چاپ ایمن  از سایر دستگاه‌ها مانند دستگاه تلفن همراه، لپ تاپ یا دسکتاپ با پشتیبانی AirPrint، Mopria و Android بومی می‌شود. Xerox B210 با ویژگی‌هایی مانند EPEAT، Green World Alliance، Toner Saver، N-up Printing و N-up Copying اثرات زیست محیطی را به حداقل می‌رساند.

toner اصلی Xerox B210 از کیفیت چاپ، قابلیت اطمینان و عملکرد دستگاه چاپ شما محافظت می‌کند تا بهترین بازگشت سرمایه را فراهم کند.

بهترین دستگاه چاپ سیاه و سفید

بهترین دستگاه چاپ سیاه و سفید

پرینتر Brother HL-L5100DN

اگر برای یک جلسه دیر کرده باشید، منتظر ماندن برای اتمام کار چاپ می‌تواند به اندازه تماشای خشک شدن رنگ عذاب آور باشد. Brother HL-L5100DN با سرعت چاپ فوق‌العاده سریع 40 صفحه در دقیقه این مشکل را حل می‌کند. کیفیت چاپ خوب و واضح، در کنار سرعت چاپ فوق‌العاده سریع آن هم در یک دستگاه چاپ سیاه و سفید مقرون به صرفه، بسیار عالی است. عیب اصلی این دستگاه چاپ، نداشتن اسکنر است.

پرینتر Canon imageCLASS MF445dw

وقتی صحبت از دستگاه‌های چاپ لیزری سیاه و سفید به میان می‌آید، Canon imageCLASS MF445dw یک گزینه عالی برای انتخاب است. با داشتن سرعت چاپ بالا ، این دستگاه چاپ سیاه و سفید گزینه مناسبی برای شرکت های بزرگ است.

یکی دیگر از ویژگی‌های عالی که در برجسته شدن این دستگاه چاپ نقش دارد این است که ظرفیت کاغذ آن را می‌توان در صورت نیاز بیش‌تر، از 250 برگ به 800 برگ افزایش داد. قیمت Canon imageCLASS MF445dw کمی گران است، اما قطعاً با حجم چاپ بالایی که دارد، آن را جبران می‌کند. وزن این دستگاه 16.2 کیلوگرم و سرعت چاپ آن 40 صفحه در هر دقیقه است.

برای دفاتر بزرگی که به دنبال دستگاه‌های چاپ قابل اعتماد و البته جمع و جور هستند، Canon imageCLASS MF445dw یکی از بهترین گزینه‌ها است. هم‌چنین به منظور چاپ از تلفن همراه می‌توانید مستقیم به دستگاه‌های تلفن همراه سازگار بدون نیاز به روتر خارجی و فقط از طریق Wi-Fi Direct متصل شوید.

چاپ دو طرفه استاندارد به علاوه قابلیت چاپ چندین صفحه در یک صفحه به کاهش مصرف کاغذ کمک می‌کند. هم‌چنین قابلیت signature reliability و فناوری‌های موتور Canon به بالا نگه‌داشتن بهره‌وری و به حداقل رساندن تأثیر بر منابع پشتیبانی کمک می‌کند.

بهترین دستگاه چاپ سیاه و سفید

بهترین دستگاه چاپ سیاه و سفید

پرینتر HP Neverstop Laser MFP 1202nv

در حالی که مشخصات ظاهری دستگاه چاپHP Neverstop Laser MFP 1202nv هیچ‌کسی را هیجان‌زده نمی‌کند، مزیت بزرگ آن، گنجاندن یک اسکنر است که آن را به گزینه ای عالی برای دفاتر خانگی تبدیل می‌کند. Neverstop HP برای چاپ با ظرفیت بالا عالی است زیرا مخزن تونر آن تا5000  چاپ را کفایت می‌کند که تا 7 برابر بیشتر از دستگاه‌های چاپ لیزری معمولی در نوع خود است.

اگر نگران قیمت هستید، با صرفه‌جویی بیشتر در صورت پر کردن مجدد، این دستگاه چاپ عالی است. وزن آن 8.78 کیلوگرم، سرعت چاپ آن 21 برگ در هر دقیقه و ظرفیت محفظه کاغذ آن 150 برگ تا اندازه A4 است.

این دستگاه چاپ لیزری قابل شارژ مجدد، در نوع خود کمترین هزینه برای هر صفحه را دارد. با اپلیکیشن HP Smart می‌توانید با هدف چاپ، اسکن و کپی، دستگاه چاپ را با سایر دستگاه‌ها به راحتی راه‌اندازی و اشتراک‌گذاری کنید.

هم‌چنین به کمک قابلیت اتصال Wire Less (بی‌سیم) این دستگاه چاپ، می‌توانید به دیگر دستگاه‌ها وصل شده و اقدام به چاپ محتوای درون سایر دستگاه‌ها از جمله: موبایل، تبلت و … کنید. نقطه ضعف این دستگاه چاپ، سرعت پایین چاپ و DPI پایین آن است.

بهترین دستگاه چاپ سیاه و سفید

بهترین دستگاه چاپ سیاه و سفید


مقایسه دستگاه‌های چاپ مناسب برای دفاتر خانگی

در جدول زیر سعی کردیم که نقاط قوت و ضعف پرینترهای بالا را جمع کرده و مقایسه بین آن‌ها را ساده‌تر کنیم:

نام دستگاه چاپنقطه قوتنقطه ضعف
HP LaserJet Pro MFP M227fdw1- اتصال Wire Less۲- چاپ با کیفیت بالا۳- صفحه نمایش لمسی۱- سریع‌ترین نبودن
 Lexmark B2236dw۱- چاپ با کیفیت بالا۲- گزینه‌های امنیتی قوی۱- گران قیمت بودن2-جدا بودن toner و drum از یکدیگر
 Epson Expression Premium EcoTank ۱- کیفیت چاپ بالا۲-قیمت مناسب۳-ظرفیت جوهر بالا۱- کند بودن در مقایسه با برخی دستگاه‌های چاپ۲- هزینه راه اندازی بالا
Brother HL-L2350DW۱- خروجی با کیفیت۲- سرعت چاپ بالا۱- صفحه نمایش کوچک
Canon ImageCLASS LBP6030w۱- جوهر اضافی۲- هزینه جاری ارزان۱- سرعت چاپ پایین2- ناسازگار با Mac Os
 Xerox B210  ۱- کوچک بودن۲-مقرون به صرفه بودن۳-سرعت چاپ خوب۴- امن و قابل اطمینان۱- ساده بودن رابط کاربری آن
Brother HL-L5100DN۱- کیفیت چاپ بالا۲- سرعت بسیار بالا۱- نبود اسکنر
Canon imageCLASS MF445dw۱- سرعت چاپ بهینه۲- ارتقاء ظرفیت کاغذ۳- نسبتا فشرده۱- هزینه راه‌اندازی اولیه آن بالا است
HP Neverstop Laser MFP 1202nv۱- تونر با ظرفیت بالا۲- شارژ مجدد با قیمت مناسب۱- سرعت چاپ پایین2- پایین بودن DPI

بهترین دستگاه‌های چاپ سیاه و سفید برای دفترهای حرفه‌ای و شرکت‌های تجاری

حال که با پرینترهای مناسب خانگی با امکان چاپ سیاه و سفید آشنا شدیم، در ادامه می‌توانیم با یک سری گزینه‌های حرفه‌ ای‌تر آشنا شوید که این‌بار در شرکت‌های بزرگ‌تر می‌توانند مناسب باشند.

1- دستگاه چاپ Kyocera Ecosys P3155dn

این دستگاه، برای تحمل بار چاپ یک دفتر بزرگ طراحی شده، در نتیجه آن را در بسیاری از دفترهای خانگی نخواهید دید. وزن این دستگاه چاپ ۱۵ کیلوگرم و سرعت چاپ آن ۵۵ برگ در هر دقیقه است. ظرفیت محفظه کاغذی آن ۶۰۰ برگ با اندازه۸.۵ * ۱۴  اینچ است.

ظرفیت مخزن toner این دستگاه برای چاپ 10 هزار صفحه کفایت می‌کند، در نتیجه جوهر شما به این زودی تمام نخواهد شد. حتی در صورت کافی نبودن می‌توانید کارتریج های تونر را با ظرفیت 25 هزار صفحه تهیه کنید.

این دستگاه چاپ سیاه و سفید یکی از بهترین گزینه‌ها از بابت ظرفیت کاغذ است. Kyocera Ecosys P3155dn یکی از بهترین دستگاه‌های چاپ سیاه و سفید برای دفاتر خواهان ظرفیت کاغذ بالا و سرعت چاپ بالا، است.

بهترین دستگاه چاپ سیاه و سفید

بهترین دستگاه چاپ سیاه و سفید

محرمی امیر

نوشته شده توسط

اگر سوالی دارید در خدمتیم